İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Xiaomi’nin ilk otomobilinin fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu!

Xiaomi’nin ilk otomobilinin fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu!

xiaomi-otombil

Xiaomi, elektrikli otomobil dünyasına giriş yapmak için adımlarını hızlandırmış durumda. Çinli üreticinin ilk elektrikli otomobili için çıkış tarihi verildi. İddiaya göre Xiaomi, sadece bir ay sonra, Ağustos’ta ilk otomobil prototipini açıklayacak.

Xiaomi, ilk otomobilini Ağustos’ta tanıtabilir

Çinli bir kaynak olan Sina Tech, Xiaomi’nin ilk otomobiliyle ilgili önemli bilgilere sahip olduğunu iddia etti. Xiaomi kurucusu ve CEO’su Lei Jun tarafından gerçekleştirilecek lansman kapsamında önümüzdeki Ağustos ayında Xiaomi Auto’nun ilk modelini görebiliriz.

Çinli bir tasarım firması olan HVST Automobile Design’ın konseptine dayanan yeni Xiaomi modeli, Ağustos lansmanından sonra sürüş testlerine başlayacak. İddiaya göre elektrikli aracın kış testleri de dahil olmak üzere farklı yol koşullarında sürülecek.

Xiaomi’nin fiyat konusunda oldukça iddialı olduğunu belirtelim. A+ seviye araçların 150 bin ila 200 bin RMB (22 bin ila 29 bin dolar); B+ kategorisinin ise 200 bin ila 300 bin RMB (29 bin ila 44 bin dolar) arasında olacağı iddia edildi.

Çalışmalarına geçtiğimiz yıl başlayan Xiaomi Auto, ilk aşamada yılda 150 bin araç üretmeyi ve ve ilk modelini 2024’te üretim hattından çıkarmayı hedefliyor.

Kaynak: ShifDelete.com

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap