1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. TOGG Şarj Ücretleri Belli Oldu

TOGG Şarj Ücretleri Belli Oldu

Trugo

TOGG‘un şarj istasyonu ağı olan yerli girişim Trugo fiyat listesi açıklandı. Buna göre kW/s başına birim ücreti 7,99 TL olarak belirlendi. TOGG‘un kısa ve uzun menzilli modellerinin kilometre başına yakıt ücreti belli oldu.

TOGG modelleri kısa ve uzun menzilli modellerde şarj tüketim kapasitesi olarak değişiklik gösteriyor. Kısa menzil modelinde, 52,4 kWh bataryasıyla 314 kilometre yol alabilirken uzun menzilli TOGG 88,5 kWh bataryasıyla 523 kilometre yol gidebiliyor.

Kısa ve uzun menzilli modellerinin Trugo istasyonlarını kullanması durumunda enerji maliyeti kısa menzilde tam kapasite şarj için 418.6 TL ve kilometre başına harcadığı enerji ücreti de 1,33 TL olacak. Uzun menzil model de ise 88,5 kWs batarya kapasitesiyle tam kapasite şarj maliyeti 707,1 TL olacak ve kilometre başına harcadığı enerji 1,35 TL olacak.

Unutulmaması gereken önemli konulardan bir tane ise, Trugo istasyonlarında şarj dolumu tamamlandıktan sonra şarj istasyon alanının otopark olarak kullanılması durumunda dakika ücreti olarak 0.5 TL ücret yansıtılacak.

Yorum Yap

Yorum Yap