İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Yerli Otomobil ”TOGG” Ne Kadar ‘Yerli’ ?

Yerli Otomobil ”TOGG” Ne Kadar ‘Yerli’ ?

togg

Geçtiğimiz haftalarda 2022’de üretime geçeceği, Aralık 2023’te de yollarda olacağı açıklanan Türkiye’nin yerli otomobil projesi TOGG, bugün yeni bir haberle geldi. Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, TOGG’un şu anda ne kadar yerli olduğunu açıkladı. Buna göre TOGG’da %51 yerlilik oranı yakalandı.

Karakaş’ın açıklamaları şu şekildeydi: “Verdiğimiz her sözün arkasında durarak, yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Tedarikçilerimizin yüzde 75’ini Türkiye’den seçerek, 51 yerliliği yakaladık, üzerine çıkmayı hedefliyoruz. Gemlik’i mobilitenin kalbi yaptık. Avrupa’nın en temiz tesislerini kurduk. Yatırım başlama tarihimizde şaşma olmadı. Yeni yılın ilk haftalarında sayıları 240’a ulaşacak teknisyen ve operatör ihtiyacımızı bölgemizden sağladık.”

“Araç güvenliği ve dayanıklılığı tasarım analizlerini bitirdik”

“Ankara’da Teknoloji Araştırma Merkezimizi, Gebze’de prototip atölyemizi hayata geçirdik. 3 boyutlu modellerle simülasyonları tamamladık. Araç güvenliği ve dayanıklılığı tasarım analizlerini bitirdik. Şasi ve güç aktarma gibi geliştirme ve fonksiyon test prototiplerini Türkiye’de üreterek, test merkezlerine gönderdik. Stuttgart’ta TOGG Europe’u kurduk, kullanıcı araştırmalarına başladık. ‘2022 sonunda bataryamız yerli olacak’ dedik, Farasis ortaklığında Siro’yu kurduk. Hızlı ve yaygın altyapı oluşumuna destek için TOGG Akıllı ve Hızlı Şarj Çözümleri A.Ş. ile hazırlıklara başladık.”

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap