1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Xiaomi Mi MIX 4 Modeline Kavisli Ekran Modülü Gelebilir!

Xiaomi Mi MIX 4 Modeline Kavisli Ekran Modülü Gelebilir!

Xiaomi'nin en güncel amiral gemisi Mi MIX 4'ün 120 Hz'lik kavisli ekranla geleceği iddiası ortaya atıldı.

Xiaomi Mi MIX 4 Modeline Kavisli Ekran Modülü Gelebilir!

Her sene durmadan onlarca yeni model akıllı telefon tanıtan Çin teknoloji sefiri Xiaomi, şimdi de dikkatini Mi MIX ailesinin yeni cihazına vermiş durumda. Birkaç gün önce sırlar içeren bir işlemciyle piyasaya çıkan akıllı telefon, bu kez ekranıyla gündem konusu oldu.

Xiaomi CEO’su Lei Jun, geçtiğimiz günlerde yapılan Mi 10 Youth Edition tanıtımı sırasında yaptığı açıklamada şirketin üst seviye bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını sevenlerine çıtlatmıştı. Açıklamanın Xiaomi Mi MIX 4‘ü işaret ettiği tahmin ediliyor. Ayrıca Çin merkezli ünlü sosyal medya platformu Weibo’da yapılan paylaşıma göre Çinli firma, şu anda Apollo ve Verthandi takma isimli iki yeni akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Yapılan paylaşımda söz konusu ismi geçen her iki akıllı telefonun da 120 Hz’lik ekran yenileme süratine ve belirgin kavislere sahip olduğundan bahsediliyor. Bunun yanında paylaşımda bu detay bulunmasa da cihazların AMOLED ekran teknolojisiyle beraber gelmesine olası gözüyle bakılıyor. Bu da söz konusu iki telefonun Mi MIX 4’ü işaret ettiği düşüncelerine can veriyor.

Tüm bunlara yakın zamanda Weibo’da Xiaomi Mi MIX serisine ait yeni bir resmi hesap oluşturulmuştu. Bu da firmanın, Mi MIX modelleriyle ilgili yakın gelecekte farklı düşünceleri olduğunu belli eden bir başka ayrıntı olarak görülüyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap