1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Xiaomi, E-kitap okuyucusunu duyurdu

Xiaomi, E-kitap okuyucusunu duyurdu

Xiaomi-E-book-Reader

Akıllı mobil cihazları ile dünya pazarında önemli başarılar elde eden Xiaomi, E-kitap okuyucusu ile yeni bir girişimin kapısını araladı.

Xiaomi, özellikleri ile dikkat çeken Mi Reader Pro adındaki e-kitap okuyucusunu duyurdu. Sektöre iddialı bir giriş yapmayı planlayan Mi Reader Pro modeli özellikleri ile rakiplerinden daha popüler olacak gibi duruyor.

Özellikleri ve Fiyatı
Xiaomi Mi Reader Pro modeli 7.8 inç bir boyuta sahip ve inç başına 330 piksel yoğunluğu sunuyor. 24 seviye parlaklık seçeneğine sahip LED aydınlatma ile dış ortamlarda sorunsuz okuma tecrübesi sunabiliyor. 32 GB depolama kapasitesi ve 2GB ram özelliklerinin yanı sıra 4 çekirdekli bir işlemciden gücünü alıyor. Android 8.1 işletim sistemine sahip olan model, özel bir arayüz ile Baidu ve Wechat Reading gibi okuyucu uygulamalar beraberinde geliyor.

3200mAh batarya kapasitesi bulunan model 70 güne kadar maksimum kullanım olanağı sağlıyor. WiFi ve Bluetooth 5.0 donanımı yanında txt, epub, pdf, doc gibi bilinen formatları destekliyor. Satışa sunulacak fiyatı ise Avrupa için 140 Euro olması tahmin ediliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap