1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Whatsapp bu telefonlarda çalışmayacak! Samsung, HTC, Motorola, iPhone…

Whatsapp bu telefonlarda çalışmayacak! Samsung, HTC, Motorola, iPhone…

2021 den itibaren Whatsapp desteği kesilen telefonlar !

Whatsapp-Magaza

WhatsApp hakkında yapılan açıklamaya göre, 2021 yılından itibaren uygulama bazı telefonlarda çalışmayacak. Peki, WhatsApp hangi telefonlarda çalışmayacak? Samsung, HTC, Motorola, iPhone… İşte WhatsApp’ın yeni yılda çalışmayacağı telefon modelleri…

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp hakkında karar verildi. Yapılan açıklamalara göre, iOS 9 ve altı sürümlere sahip iPhone kullanıcıları ve 4.0.3 sürümü altı Android kullanıcıları 2021 yılından itibaren uygulamayı kullanamayacak.

Teknolojilerin gelişmesi ile beraber telefonlara sürekli güncelleme geliyor. Ancak bu güncellemeler kimi zaman olumsuz sonuçlara neden olabiliyor. Shiftdelete’in haberine göre, WhatsApp, , iOS 9 ve altı sürümlere sahip iPhone kullanıcıları ve 4.0.3 sürümü altı Android kullanıcılarının telefonlarında çalışmayacak.

Hangi telefonlarda çalışmayacak?

WhatsApp’ın 2021 yılı itibariyle kullanılamayacağı Android telefonlar: HTC Desire, LG Optimus Black, Motorola Droid Razr ve Samsung Galaxy S2 gibi modeller

WhatsApp’ın 2021 yılı itibariyle kullanılamayacağı iOS cihaz: iPhone 4 oluyor ancak kullanıcılar, iPhone ‘4S, 5, 5S, 5C, 6, ve iPhone 6S’ gibi telefon modellerine iOS 9 güncellemesini yaparlarsa WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilecekler.

WhatsApp Özellikleri:

Kolay, Güvenilir Mesajlaşma

Aile ve arkadaşlarınızla ücretsiz* mesajlaşın. WhatsApp, mesaj göndermek için telefonunuzun İnternet bağlantısını kullanır, böylece SMS ücreti ödemezsiniz.

Haberleşmek isteyeceğiniz gruplar

Aileniz veya çalışma arkadaşlarınız gibi sizin için çok önemli olan gruplarla haberleşin. Grup sohbetleriyle tek seferde 256 kişiye kadar mesaj, fotoğraf ve video paylaşabilirsiniz. Ayrıca grubunuza isim verebilir, sessize alabilir veya bildirimleri tercihinize göre ayarlayabilirsiniz.

WHATSAPP SESLİ VE GÖRÜNTÜLÜ ARAMA

Sesli arama sayesinde aile ve arkadaşlarınızla, başka bir ülkede olsalar bile, ücretsiz*, konuşabilirsiniz. Ayrıca, ses veya yazı yeterli olmadığında, ücretsiz * görüntülü arama sayesinde yüz yüze sohbet etme şansınız olur. WhatsApp sesli ve görüntülü arama, veri planınızdaki dakikalar yerine telefonunuzun İnternet bağlantısını kullanır. Böylece pahalı arama ücretleri için endişe etmenize gerek kalmaz.

WEB VE MASAÜSTÜNDE WHATSAPP

Web ve masaüstündeki WhatsApp ile tüm sohbetlerinizi bilgisayarınızla sorunsuz bir şekilde senkronize edebilirsiniz. Böylece hangi cihazdan sohbete devam etmek sizin için daha kolaysa onu tercih edebilirsiniz. Masaüstü uygulamasını indirin veya başlamak için web.whatsapp.com adresine gidin.

BELGELER

E-posta ve dosya paylaşma uygulamalarıyla uğraşmadan PDF, belge, e-tablo, slayt gösterisi ve daha fazlasını gönderin. 100 MB’a kadar belge gönderebilirsiniz, böylece dilediğiniz herkese kolayca ne isterseniz gönderebilirsiniz.

SESLİ MESAJLAR

Bazen, sesiniz her şeyi anlatmaya yeter. Sadece tek bir dokunuşla, kısa bir merhaba demek ya da daha uzun bir hikaye anlatmak için bir Sesli Mesaj kaydedebilirsiniz.

UÇTAN UCA ŞİFRELEME

En kişisel bazı anlarınızı WhatsApp üzerinden paylaşıyorsunuz, işte bu nedenle uygulamamızın en son sürümünde uçtan uca şifrelemeyi geliştirdik. Uçtan uca şifrelendiğinde, gönderdiğiniz mesajlar ve aramalarınız korunmuş olur. Sadece siz ve haberleştiğiniz kişi bunları okuyabilir veya dinleyebilir, aradaki hiçkimse, WhatsApp bile bunları okuyamaz ve dinleyemez.

FOTOĞRAFLAR VE VİDEOLAR

WhatsApp üzerinden anında fotoğraf ve video gönderin. Hatta, sizin için en önemli olan anları yakalamak için dahili kamerayı kullanabilirsiniz. Bağlantınız yavaş bile olsa, WhatsApp’la hızlıca fotoğraf ve video gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap