1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. WhatsApp beklenen yeni özelliği için Test çalışmalarına başladı!

WhatsApp beklenen yeni özelliği için Test çalışmalarına başladı!

teknorun_whatsapp

Coronavirüs salgını nedeniyle uzun bir süredir karantina süreci yaşayan kullanıcılarını düşünen WhatsApp 4 kişi olan görüntülü grup görüşmelerindeki kişi sayısında yeniliğe gidip en fazla 8 kişinin katılabilmesini sağlamıştı.

WhatsApp yönetimi,kullanıcıların büyük bir kesiminin iletişimlerini mobil cihazlardan sağlaması nedeniyle yeni özelliklerle kullanıcılarının karşısına çıkması bekleniyor.Bu yeniliklerin en başında da çoklu cihaz desteği özelliği gelmektedir. Şuan test aşamasında olan özellik sayesinde kullanıcı aynı anda iki farklı cihazda mesajlaşabilecek. Bu sayede kullanıcı başka bir cihaz üzerinden oturum açmayı tercih ederse ilk açtığı cihazdaki oturum kapatılmayacak.

Kullanıcı ikinci bir oturum açmayı istediği takdirde önceliği kullanıcıya vererek mobil veri veya Wi-Fi kullanımı seçeneklerini sunulacak.Eğer Kullanıcını tercihini mobil veriden yana kullanırsa “büyük miktarda kullanım yapılabilir” uyarısı alacak.

Henüz bu özelliğin ne zaman aktif edileceği hakkında resmi bir açıklama olmamasına rağmen test aşamasında olan bu özelliğin yakın zamanda aktif edileceği düşünülüyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap