1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. WatchOS 7 Güncellemesine Sahip Olacak Apple Watch Modelleri ve Güncellemenin Özellikleri Belli Oldu!

WatchOS 7 Güncellemesine Sahip Olacak Apple Watch Modelleri ve Güncellemenin Özellikleri Belli Oldu!

Apple şirketi düzenlediği etkinlikte watchOS 7 güncellemesine sahip olacak Apple Watch modellerini paylaştı.

APPLEWATCH

Apple marka akıllı saatlerde kullanımda olan watchOS’un yeni sürümü watchOS 7 için şirketin düzenlemiş olduğu geliştirici faaliyetinde lansman yapıldı. Apple Watch kullanıcıları için daha fazla kişiselleştirme opsiyonu bulunduracak watchOS 7, birçok yenilik de barındıracak. Örneğin kullanıcılar, watchOS 7 ile bereber artık kendi saat yüzlerini tasarlayabilir olacak veya internetten farklı saat yüzlerini indirip saatlerine transfer edebilecek.

EL YIKAMA ANIMSATICISI

Yeni watchOS sürümüyle beraber artık Apple Watch’lar, kullanıcının el yıkadığını algılayıp kullanıcılara en az 20 saniye ellerini yıkamaları gerektiğini anımsatacak. Ayrıca Apple Watch’un sahip olduğu sağlık aplikasyonu kullanıcılara belirli aralıklarla ellerini yıkamaları gerektiği uyarısını da yapacak.20 saniye boyunca el yıkama  işlemini yerine getirdiğindeyse saatte ‘aferin‘ yazılı ibare belirecek.

APPLEWASH

UYKU TAKİBİ

WatchOS 7 ile beraber Apple Watch kullanıcıları uykularını da saatleri üzerinden takip edebilir olacak. Apple Watch’lar kullanıcının uyku esnasında yaptığı eylemleri algılayıp uyku niteliğini takip edebilecek.

APPLESLEEP

İŞTE WATCHOS 7 GÜNCELLEMESİ GELECEK APPLE WATCH MODELLERİ

Apple, Apple Watch Series 3 ve daha üstü model akıllı saatlerin watchOS 7 işletim sürümüne erişeceğini bildirdi. Apple Watch Series 0, Apple Watch Series 1 ve Apple Watch Series 2 modelleriyse söz konusu güncellemeye sahip olamayacak. Apple şirketi yaptığı açıklamada, watchOS 7 ve beraberinde gelecek tüm yeniliklerin, destekleyen bütün akıllı saatlerde kullanılamayacağını bildirdi. Yani kullanıcı saatine watchOS 7 yüklese bile sürümün tüm özelliklerinden faydalanamayabilir. Hangi modellerde hangi özelliklerin kullanılabilir olacağı bilgisiyse birkaç gün içinde netleşecek.

APPLEFEATURES

Yorum Yap

Yorum Yap