1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. Uzay Turizmi için Rekor Başvuru Yapıldı!

Uzay Turizmi için Rekor Başvuru Yapıldı!

teknorun-space

Uzay turizmi şirketi Virgin Galactic, gerçekleşen ilk başarılı test uçuşundan bu güne kadar 8 bin rezervasyon yapıldığı belirtilerek, bilet satışlarını tekrar başlatacağı açıklandı.

Virgin Galactic şirketinin yaptığı açıklamada, bugünden itibaren uzay yolculuğuna kayıt yaptırmak isteyen kişiler için rezervasyonların tekrar kabul edileceği bildirildi. Başvuru yapmak isteyenler için internet üzerinden 1000 dolar karşılığında rezervasyon yaptırabilecekler ve iki saate yakın sürmesi beklenen turistik uzay uçuşu için koltukların 250 bin dolardan satışa sunulacağı öğrenildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Virgin Galactic Ticari Müdürü Stephen Attenborough ise artan talebin teşvik edici olduğunu belirterek , Attenborough, ‘Uzay Gemisi 2’ isimli aracın uçuş hazırlıkları için New Mexico’daki fırlatma üssüne taşındığını, ekstra olarakta 2 aracın daha yapımına hızla devam edildiğini kaydetti.

Hedef 80 kilometre yükseklik

80 kilometre yüksekliğe ulaşmayı hedefleyen Virgin Galactic şirketi, Uluslararası Uzay İstasyonu’nun (ISS) bulunduğu yüksekliğin iki katı olan bu mesafeden dünyanın büyük bir bölümünün görülebileceği belirtiliyor.

Şirket daha önce 2018 Aralık’ta atmosferde 82 kilometre yüksekliğe çıkılarak uzaya başarılı bir test uçuşu gerçekleştirildiği duyurmuştu.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap