1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Üniversiteler ne zaman açılacak? Sağlık Bakanı Koca, Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitimle İlgili Açıklama Yaptı

Üniversiteler ne zaman açılacak? Sağlık Bakanı Koca, Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitimle İlgili Açıklama Yaptı

Üniversiteler ne zaman açılacak? Sağlık Bakanı Koca, Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitimle İlgili Açıklama Yaptı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonra yaptığı basın toplantısında üniversitelerde yüz yüze eğitim için önümüzdeki 2 – 3 haftanın değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Webtekno’nun haberine göre, Koronavirüs pandemisi nedeniyle bu sene okullar çoğunlukla uzaktan eğitim yoluyla devam ediyor. 12 Ekim’le birlikte ilk ve orta öğretimde yüz yüze eğitimde ikinci aşamaya geçilmiş olsa da hala eğitimin büyük bir kısmının uzaktan olacak şekilde devam ettiğini görüyoruz. Her ne kadar yüz yüze eğitim kısıtlanmış olsa da pandeminin kontrolden çıkmasına neden olabilir.

Bugün Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir diğer merak edilen konu olan üniversitelerde yüz yüze eğitimle alakalı sorulan soruya yanıt verdi. Üniversitelerin açılmasıyla ilgili olarak “Önümüzdeki 2 – 3 haftanın değerlendirmek için önemli olduğunu düşünüyorum” diyen Koca, “Bilim Kurulu’nun da görüşü bu yönde oldu” dedi.

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Üniversitelerin ne zaman açılacağı ile ilgili daha önce yapılan açıklamada YÖK Başkanı Yekta Saraç, ‘YÖK olarak, üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedik.’ demişti.

Bazı üniversiteler eğitimlere uzaktan eğitim şekli ile başlayacağını duyurdu.

Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, ‘Sevgili öğrencilerimiz, YTÜ Senatosu 2020-21 Güz yarıyılında eğitim-öğretimin “uzaktan eğitim” yöntemiyle yapılmasına karar vermiştir.’ denildi.

Kaynak: Webtekno

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap