İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Ülkemizde Deli Gibi Satış Yapan Ancak Euro Ncap Testinden “Sıfır” Çeken Otomobil

Ülkemizde Deli Gibi Satış Yapan Ancak Euro Ncap Testinden “Sıfır” Çeken Otomobil

141220171119351770891

Fiat Punto, ülkemizde en yüksek satış oranına sahip, sevilen otomobillerden birisi. Üretimine ilk olarak 1993’te başlanılan Punto, 95 yılında Avrupa’nın en iyi otomobili olmayı başarmış ve 55 bin gibi güzel bir satış rakamına ulaşmış. Ancak Fiat, yıllardır ürettiği bu seriyi büyük bir skandalla durdurmaya karar verdi. O skandal ise 2017 yılında girdiği, Euro Ncap(Avrupa Otomobil Değerlendirme Platformu) testinden tarihte görülmemiş bir sonuçla ayrılması. Punto, girdiği bu testte 5 yıldız üzerinden “0” alarak tarihe geçti.

Testte inanılmaz kötü bir sonuç elde eden Punto, herkesi şaşırtarak kötü bir üne kavuşmuş oldu. Bu konu hakkında açıklama yapan Fiat yöneticisi Matthew Avery, Punto’nun tehlikeli bir otomobil olmadığını ancak fiyatına göre güvenlik konusunda zayıf kaldığını söyledi. Şaşırtıcı olan ise Punto’nun, 2005 yılında girdiği Euro Ncap testlerinden 5 yıldız alarak sınıfının en sağlam arabası seçilmesi.

İşte Puntonun “Sıfır” Çektiği O Anlar

Fiat, 2018 Euro Ncap Testi’nden de büyük üzüntüyle ayrıldı. Punto’dan sonra Panda’da bu testlerden “sıfır” yıldızla ayrılarak Fiat yetkililerini büyük üzüntüye uğrattı.

Diğer otomobillerin Euro Ncap test sonuçları için tıklayın

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap