1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere dağıtılacak olan ücretsiz tablet dağıtımlarının önümüzdeki hafta başlatılacağı açıklandı.

tablet-basvurusu-nasıl-yapılır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; ihtiyacı olan öğrencilere ilk etapta  500 bin ücretsiz tablet dağıtılacağı açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere dağıtılacak olan ücretsiz tablet dağıtımlarının önümüzdeki hafta başlatılacağı açıklandı. İhtiyaç sahibi aileler arasından ailelerin gelir durumu, ailedeki çocuk sayısı ve özel eğitime devam etmesi gibi  durumları göz önünde bulundurarak ailelere bir an önce cihazların dağıtılabilmesi için ve cihazların adil bir şekilde dağıtılması için bu süreçte İl milli eğitim müdürlüklerinin de devreye gireceği belirtildi.

Tabletler Ne Zaman ve Nasıl Dağıtılacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada tabletlerin İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve okullar tarafından belirlenen çocuklara verileceğini ifade etti. Bakan Selçuk, “önümüzdeki haftadan itibaren tabletleri dağıtmaya başlıyoruz” diyerek 12 Ekim’den itibaren tablet dağıtılacağını belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı Dışında Hangi Belediyeler  Tablet Başvurusu Alıyor?

Ankara Büyük Şehir Belediyesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Belediyeye bağlı birimlerde bulunan bilgisayarları randevu usulü ile öğrencilerin kullanımına açıyor. Başkan Mansur Yavaş’ın Twitter hesabından paylaştığı bilgilere göre, belediyeye bağlı 47 birimde bulunan toplam 869 bilgisayar ihtiyaç sahibi öğrencilere öncelik verilerek randevu ile öğrencilerin hizmetine açılacak. Yavaş, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Belediyemize bağlı 47 birimde toplam 869 bilgisayarın yer aldığı ve salgın tedbirlerinin gözetileceği çalışma alanları hazırladık. Pandemiden ekonomisi olumsuz etkilenen ihtiyaç sahiplerimizin evlatlarına öncelik vererek randevu ile hizmete açacağız.”

Başvuru İçin Lütfen Tıklayınız. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, maddi imkansızlıklar içinde eğitim görmeye çalışan tüm çocukların yanında olmayı hedeflediklerini açıklayarak, “İnternete erişemeyen çocuklarımız için 4 GB’lık 20 bin internet paketinden oluşan bir destek sağlayacağız. Tableti, bilgisayarı olmayan çocuklarımız için 2 bin adet tablet dağıtacağız. Belediye tesisleri eğitim merkezlerine dönüşecek.” şeklinde açıklamada bulundu.

Başvuru İçin Lütfen Tıklayınız.

Esenler Belediyesi

Esenler Belediyesinin ihtiyaç sahibi öğrenciler için başlattığı kampanya şartları şunlardır;

  • Dağıtım öncelik sırası 8. ve 12. sınıf öğrencilerinde olacak.
  • İlkokul. ortaokul veya lise öğrencisi olmak.
  • Esenler’ de ikametgah ediyor olmak.
  • Esenler’ de bir okulda okuyor olmak.
  • Birden fazla öğrencinin olduğu tespit edilen ailelere sadece 1 adet tablet verilecek.

Esenler Belediyesi,  444 00 73 çağrı merkezini arayarak kayıt yaptırabilirsiniz.

Denizli Belediyesi

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ücretsiz tablet dağıtımının başladığına yer verildi.

Başvuru İçin Lütfen Tıklayınız.

Bağcılar Belediyesi

Bağcılar Belediyesi tarafından yayımlanan duyuruda ücretsiz tablet başvurularının başladığı bilgisi verildi.

Başvuru İçin Lütfen Tıklayınız.

 

Yorum Yap

Yorum Yap