1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Twitter’a yeni özellik geliyor! Artık istemediğiniz kişiler size yanıt veremeyecek!

Twitter’a yeni özellik geliyor! Artık istemediğiniz kişiler size yanıt veremeyecek!

Twitter'a yeni özellik geliyor! Artık istemediğiniz kişiler size yanıt veremeyecek!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter, Kullanıcıları sevindirecek yeni özelliğini duyurdu. Bu yeni özellik sayesinde tweetlerinize kaç kişinin yanıt verebileceğini sınırlamanıza izin verecek olan yöntem bazı kullanıcılara sunuldu.

Twitter, Kullanıcılarına getirdiği “Bu tweeti kimlerin yanıtlayabileceğini seç” özelliği ile size kimlerin yanıt verebileceğiniz gibi takipçiniz olmayan kullanıcılarda sizin sayesinizde tweetlerinize yanıt veremeyecek.

YALNIZCA TAKİP ETTİKLERİNİZ YANIT VEREBİLECEK

Twitter, bu özellik ile kimlerin tweetlerinize yanıt verebileceğini belirlemek ve uygulama içerisindeki tweetlere yönelik kötü kullanım ve tacizin önlenmesini amaçlamaktadır. Özellikle son yıllarda artan trol hesaplar yüzünden hesaplarını kapatmak zorunda kalan kullanıcılar için bu yeni özellik daha huzurlu ve özgür bir ortam sağlayabilir. Bu kullanıcılar artık bir tweet oluşturduğunda çok rahat bir şekilde herkesten, takip ettiğiniz kişilerden veya yalnızca sizin bahsettiğiniz kişilerden tweetinize yanıt verip vermeyeceğini seçebileceksiniz.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap