1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Twitter, ortak Tweet atma özelliğini duyurdu!

Twitter, ortak Tweet atma özelliğini duyurdu!

twitter-05-05

Twitter, bugün birlikte Tweet atma veya orijinal adıyla CoTweet özelliğini duyurdu. Şu an için test aşamasına dahil edilen bu yenilik sayesinde artık bir paylaşımı sizi takip eden ve hesabı herkese açık olan kullanıcılarla birlikte yapabileceksiniz.

Twitter, birlikte Tweet atma özelliğini test aşamasına aldı!

Twitter tarafından geliştirilen bu birlikte Tweet atma özelliğini test etme şansı bulan bazı kullanıcılar, sosyal medya hesapları üzerinden durumu bildirdi. Hatta arkadaşlarıyla deneyerek, birlikte atılan bir Tweet ile bu yeniliği paylaştı.

Twitter tarafından özellik için yapılan açıklamada şunlar söyleniyor:

  • Sizi takip eden herkese açık hesapları davet edebilirsiniz.
  • Kabul ederlerse, ikinizin de ortak yazar olarak gösterildiği bir CoTweet yayınlanacak.
  • Reddederlerse, CoTweet taslağı silinecektir.

Açıklamadan da anlaşılabileceği gibi, ilk olarak sizi takip eden ve hesabı gizli olmayan bir kişiyle ortak Tweet atabileceksiniz. Bunu da öncelikle bir taslak oluşturup o kişiye yönlendirerek yapabiliyorsunuz. Eğer içeriği uygun bulup onaylarsa iki hesap üzerinden de paylaşım otomatik olarak yapılacak.

Karşı tarafın bu paylaşımı kabul etmemesi halinde ise yalnızca sizin hesabınızdan yayınlanması gibi istenmeyen bir durum da olmayacak. Hatta Twitter, Tweet’i taslaklardan da sileceğini söylüyor. Dolayısıyla iki tarafında ortak karar vermesi gerekiyor.

Kaynak: ShiftDelete.com

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap