İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Twitter, Evden Kalıcı Olarak Çalışma Sistemini Hayata Geçirdi!

Twitter, Evden Kalıcı Olarak Çalışma Sistemini Hayata Geçirdi!

Twitter, çalışma ekibine koronavirüs bitimi sonrasında da evden çalışmaları için izin verdi.

Twitter, Evden Kalıcı Olarak Çalışma Sistemini Hayata Geçirdi!

Dünya genelinde etkisi süren koronavirüs salgını nedeniyle birçok şirket, evden çalışma sistemine geçti. Bu şirketlerden biri olan sosyal medya sefiri Twitter, belli ki evden çalışma sisteminin getirdiği çalışanlardaki performans artışından oldukça hoşnut durumda.

Twitter CEO’su Jack Dorsey; çalışanlara gönderdiği e-postada, koronavirüs pandemisi hasebiyle uygulanan sınırlandırmalar sona erse bile, kalıcı olarak evden çalışmaya devam edebileceklerini söyledi.

”KARARI EKİP ARKADAŞLARIMIZA BIRAKIYORUZ”

Evden çalışma sistemine geçen ilk şirketlerden biri olan ve Eylül ayından önce ofisleri açmayı düşünmeyen Dorsey, çalışanlarına gönderdiği bildiride, “Ofisleri açmak bizim kararımız. Gelip gelmemek veya ne zaman geleceklerine karar vermekse ekip arkadaşlarımızın kararı.”  söyleminde bulundu.

Bu kararla beraber Mart ayından itibaren evden çalışma düzenine geçen Twitter çalışanları, istedikleri halde kalıcı olarak evden çalışmayı sürdürebilecek.

ÖDENEKLERE DE EKLEME YAPILDI

Twitter, işlerini evden yürüten çalışanlarının işle ilgili ihtiyaç duydukları ekipmanları temin edebilmeleri adına sunduğu çalışma ödeneğine ekleme yaparak, 1.000 dolara kadar çıkardı.

Yorum Yap

Yorum Yap