1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Türkiye Drone Gençlik Kupası(Online) Müracaatları Başladı!

Türkiye Drone Gençlik Kupası(Online) Müracaatları Başladı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve 3T Vakfı ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Online Drone Gençlik Kupası müracaatları başladı.

Türkiye Drone Gençlik Kupası(Online) Müracaatları Başladı!

Drone severler için fazlasıyla ilgi çekici bir faaliyet olan Türkiye Online Drone Gençlik Kupası müracaatları başladı. 19 Mayıs’ta yapılacak olan etkinlik, yapılacak elemeler sonrası seçilecek 50’nin üzerinde sporcunun iştirakiyle özel bir simülasyon sistemi eşliğinde Türkiye Hava Sporları Federasyonu youtube kanalından canlı yayın yapılarak gösterilecek.

Dünyanın farklı yerlerindeki aynı tarzdaki yarışmalara benzeyen bu etkinlik; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve T3 Vakfı’nın düzenlediği organizasyonla birlikte Dünya’da ilk kez Türkiye’de çevrimiçi bir ortamda resmi bir yarışma olacak Bu nedenle müsabakanın ilgilileri için büyük önem arz ettiğini bilmek gerek.

DERECEYE GİREN YARIŞMACILARA TÜRLÜ ÖDÜLLER VERİLECEK

Yarışmanın esas düzenleyicilerinden Türkiye Hava Sporları Federasyonu, Türkiye Online Drone Gençlik Kupası final etabında dereceye girmeyi başaran yarışmacılara çeşitli ödüller vereceğini vurguladı. 19 Mayıs tarihinde saat 12.00’da başlayacak olan müsabakanın detayları, Türkiye Hava Sporları Federasyonu internet sitesi ve ilgili sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.

Konu hakkında detaylı bilgi için buraya, yarışmaya katılabilmek için gereken koşullara ulaşmak ve Türkiye Online Drone Gençlik Kupası’na kayıt olmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap