İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. TSK Haberleşme Sisteminde Yenilik! Yazılım Telsizlerle Güç Kazanıyor!

TSK Haberleşme Sisteminde Yenilik! Yazılım Telsizlerle Güç Kazanıyor!

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Daha Aktif ve Güvenli Haberleşmesini Sağlayan Yazılım Tabanlı Telsizlere Yenileri Geldi.

resized_d73cd-8123c76638386505

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı Başkanı İsmail Demir yaptığı açıklamada, Türk savunma sanayisinin güvenlik birimlerine teslimatlarını başarılı bir şekilde sürdüğünü söyledi. ASELSAN’ın imal ettiği 1300’den fazla yazılım altyapılı telsizin daha TSK’ye ulaştığını bildiren Demir, araç,sırt ve sabit cinsteki telsizlerle TSK’nin ortak milli kripto şifreli, elektronik harp korumasına sahip, ultra hızlı telsiz veri ağı gereksiniminin giderileceğini bildirdi.

BAZI ÜLKELERE DIŞSATIMLAMAYA BAŞLANDI

Türkiye’nin geliştirdiği yazılım sistemli telsizleriyle kara, hava ve deniz alanlarının tamamında kendi milli ve orijinal haberleşme sistemlerini tasarlayan, geliştiren ve üretime geçiren Dünya’daki sayılı ülkeler arasında yerini aldığının üstünde duran Demir, “Ülkemiz son düzey teknolojik yapıya sahip ve gücünü yazılımdan alan telsizlerini Pakistan, Ukrayna, Endonezya, Azerbaycan gibi ülkelere ihraç ederek, bu telsiz ekibiyle Dünya’da üst sınıfta ihracatçılardan biri olmayı başarmıştır.” dedi.

MÜDAHALELERE KARŞI GÜVENLİ İRTİBAT MÜMKÜN HALE GELDİ

Frekans atlama özelliği ile kasıtlı veya kasıtsız müdahaleler altında iletişime geçme yeteneğine sahip telsizler, sırt, araç ve sabit merkez yapılandırmalarından oluşuyor. ASELSAN’ın orijinal tasarımı yazılım tabanlı telsizlerin kullanımıyla kuvvetlerin müşterek harekatta kullanabileceği milli kripto korumalı ve elektronik harp korumalı telsiz çözümünü devreye sokuyor. Bu sayede tüm kuvvetlerin ağ destekli harekat yeteneğinin esasını oluşturan yüksek hızlı telsiz veri ağı çözümü de gerçekleştiriliyor.Telsizler sayesinde geniş frekans kanalında frekans atlama yeteneği ile elektronik harp tehdidine karşı beka yeteneği kazanılıyor.

Kuvvet kullanıcılarının Türkiye’deki tüm haberleşme altyapılarına kendiliğinden entegrasyon sağlayan yazılım tabanlı telsiz teknolojisi sayesinde aynı zamanda gelişime açık bir haberleşme alanı devreye sokuluyor.

Aselsan Telsiz Sistemi

Yorum Yap

Yorum Yap