İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. THY, İç Hat Uçuşlarına Başlama kararı aldı!

THY, İç Hat Uçuşlarına Başlama kararı aldı!

THY İç Hat Uçuş Planlama Şemasını Hazırladı

resized_5256f-a3754440turkhavayollarininyeninesilhvjy_cover

Bütün Dünya gibi ülkemizin de mücadele ettiği koronavirüs(Covid-19) salgını sebebiyle iç ve dış hat seferlerini askıya alan Türk Hava Yolları (THY), uçuş yasağının sonlanması sonrasına yönelik uçuş taslağı hazırladı. Haziranda tüm iç hat uçuşlarına start verecek olan THY, yurt dışına da 19 ülke ve 23 noktaya haftada 75 uçuş yapılmasını planladı.

Salgın nedeniyle daha önce iç hat uçuşlarını 20 Mayıs, dış hat uçuşlarını ise 28 Mayıs’a kadar durdurmaya karar veren THY, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan planlamaya göre uçuş yapılmasını hedefliyor.İç hat uçuşlarını Haziran ayında başlatmayı amaçlayan THY, dış hat uçuşlarını ise kademeli olarak düzenleyecek.Planlamanın ardından ilk etapta uçuşların % 60’ının icra edileceği öngörülüyor.

İŞTE HAZİRAN AYINDA UÇUŞ PLANLANAN KONUMLAR

Üç aylık düzenlenen uçuş taslağına göre Haziran ayında yurt dışına 19 ülkeye 23 noktada haftalık 75 frekans uçuş düzenlenecek. Bu noktalar Kanada Toronto, Kazakistan Almatı, Afganistan Kabil, Japonya Tokyo, Çin Şanghay, Güney Kore Seul, Singapur, Danimarka Kopenhag, İsveç Stockholm, Norveç Oslo, Almanya’da ise Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya Viyana, Hollanda Amsterdam, Belçika Brüksel, Beyaz Rusya Minsk, Gürcistan Tiflis, Lübnan Beyrut, Kuveyt ve İsrail Tel-Aviv seferlerini yapmayı hedefliyor.

KADEMELİ OLARAK UÇUŞ KAPSAMLARI GENİŞLEYECEK

Haziran’da yurt dışı uçuşlarına başlangıcı planlayan THY Temmuz ve Ağustos ayında ise uçuş ve uçuş lokasyonlarının sayılarını arttıracak. Yapılan planlamaya göre THY Temmuz ayında 74 ülke ve 103 noktaya haftalık 572 frekans, Ağustos ayında ise 98 ülke 160 noktaya 937 frekans uçuş yapmayı planladı. Böylece uçuşlar üç aylık periyotta kademeli olarak arttırılmış olacak.

THY Uçağı Dezenfeksiyon İşlemi

Yorum Yap

Yorum Yap