1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika: KYK burs ve kredi başvuruları başladı! KYK burs başvurusu nasıl yapılır ?

Son Dakika: KYK burs ve kredi başvuruları başladı! KYK burs başvurusu nasıl yapılır ?

Son Dakika: KYK burs ve kredi başvuruları başladı! KYK burs başvurusu nasıl yapılır ?

KYK burs ve kredi başvurusu Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yapmış olduğu duyuru ile resmen başlamış oldu. Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun bünyesinde gerçekleşecek olan KYK burs başvurusu için E-Devlet hesabının olması önemli koşul olacak. Eğer başvuracak kişi 15 yaşının altında ise velisinin vekaleti ile müracaat tamamlanabilecek. Müracaat tamamlandığında öğrenciler için Ziraat Bankası bankamatik kartı düzenlenecek.

KYK burs başvurusu E-Devlet ile 28 Ekim tarihinde resmen başladı. KYK burs ve kredi başvurusu tamamen E-Devlet üzerinden gerçekleşecek. Başvuru esnasında öğrencilerden 11 adımda bilgilen talep edilecek. Öğrencilerin verdiği bilgilerin doğruluğu, 12 farklı devlet kurumu üzerinden teyit edilecek. Eğer bilgilerde çelişki tespit edilirse burs imkanından yararlanmak mümkün olmayacak. Aile içindeki aylık net gelir ve özel durum hususları, burs başvurusu için önemli hususlardan birisi olacak. Burs almaya hak kazanamayan öğrenciler, geri ödemeli öğrenim kredisi seçeneğini tercih edebilecek.

KYK BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

11 adım sürecek olan KYK burs başvuru ekranında ilk adım başvuru bilgileri olacak. Bu adımdaki bazı uyarıları okuyup onaylayacak olan öğrenciler, sonraki aşamaya geçiş yapacak.

İkinci adımda öğrencinin kimlik bilgileri istenecek. Burada kimlikte yer alan bilgilerin eksiksiz bir şekilde girilmesi ya da yanlış varsa düzeltilmesi gerekiyor.

Üçüncü adımda öğrenim bilgileri, dördüncü adımda bilgilendirme mesajı, beşinci adımda adres bilgileri, altıncı adımda, özel durum bilgileri, yedinci adımda aile bilgileri, sekizinci adımda burs ya da kredinin yatırılacağı Ziraat Bankası bilgileri, dokuzuncu adımda Ziraat Bankası ürün başvuru işlemleri, onuncu adımda verilen bilgilerin önizlemesi, son adım olan on birinci adımda ise son işlem gerekecek.

KYK BURS BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap