1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Samsung Yıl Sonunda Banka Kartı Çıkarıyor! İşte Detaylar!

Samsung Yıl Sonunda Banka Kartı Çıkarıyor! İşte Detaylar!

Apple ve şirketi sonrası Samsung da banka kartı çıkarıyor. Şirket, Samsung Pay banka kartını piyasaya çıkarmayı düşünüyor.

Samsung-Newsroom-Taiwan_main_1

Teknoloji firmaları, kullanıcılarının işini daha da kolaylaştırmak ve hızlandırmak için önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Bu şirketlerin başında gelen Apple, iPhone kullanıcılarına kolay bir ödeme yöntemi için Apple Card‘ı, ilk kez 2019 Mart ayında duyurmuş ve Ağustos ayında bütün müşterilerinin kullanımına açmıştı.

BU SEFER SAMSUNG SAHNEDE

Şimdi de Samsung, şirketin dijital ödeme uygulaması Samsung Pay ile birlikte entegre kullanılabilecek yeni bir banka kartı üzerinde çalışma yapıyor. Kaliforniya merkezli kişisel ekonomi şirketi SoFi ile birlikte çalışan firma, 2020’nin sonlarında banka kartını kullanıma açmayı planlıyor. Samsung Pay Kuzey Amerika müdürü Sang Ahn, ” Vizyonumuz, hayallerini ve amaçlarını gerçekleştirebilmek adına tüketicilerin paralarını etkili yönetmelerine yardımcı olabilmektir. Artık mobil finansal servisler ve para yönetimi vasıtaları, günlük yaşamımızda daha da etkin bir rol oynayacak.” dedi.

Dijital ödeme platformu Samsung Pay, 2015 dolaylarında piyasaya sürüldü ve en çok benimsenen dijital ödeme platformlarından biri olarak görüldü. Kredi kartı ve banka kartı bilgilerinizi ekleyerek kolayca tazmin yapmanızı sağlayan Samsung’un söz konusu hizmeti, dahili manyetik güvenli iletim teknolojisi (MST) kullanıyor. Samsung’un yeni banka kartı hizmetinin fiziksel bir kart mı yoksa dijital kart mı olacağı şu anda muallakta. Fakat yeni kartın,  Sadece Samsung Pay uygulamasıyla çalışacak sanal bir banka kartı olması ihtimaller dahilinde sayılıyor. Bu durum gerçekleşirse MST çipi sadece orta ve üst seviye Samsung telefonlarda bulunduğundan,  kartın çalışacağı cihaz sayısı da düşük olabilir.

Samsung Banka Kartı

Yorum Yap

Yorum Yap