1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Samsung, Akıllı Telefonların Koronavirüse Karşı Nasıl Temizleneceğini Açıkladı!

Samsung, Akıllı Telefonların Koronavirüse Karşı Nasıl Temizleneceğini Açıkladı!

Samsung, Akıllı Telefonların Koronavirüse Karşı Nasıl Temizleneceğini Açıkladı!

Koronavirüs nedeniyle artık maskesiz ve eldivensiz dışarı çıkmamakla birlikte bir yerlere dokunmak da istemiyoruz. Bunları başında tabii ki de elimizden düşürmediğimiz Akıllı telefonlar geliyor. Fakat Akıllı telefonları virüslerden arındırmak çok kolay.

İşte akıllı telefonları koronavirüsten temizlemenin yolları!

Teknoloji devi Samsung, Koronavirüs sebebiyle bazı önlemleri kapsayan rehber yayınladı. Bu önlemler Dr. Doo-Ryeon Chung‘un önderliğinde Samsung Tıbbi Merkezi’nde yapılan çalışmalar sonucu tespit edildi. Buna göre virüs, metal ve plastik yüzeylerde 2 ila 3 gün arası durabiliyormuş. Bu yüzden Samsung firması metal ve plastik materyallerin kullanıldığı telefonlardan virüsün tutunamaması için alınacak önlemleri sıraladı.

Akıllı telefonlarınızı temizlenmeden önce kapatınız ve telefon aksesuarlarını tamamen çıkartınız.

Akıllı telefonlarınızı temizlerken çamaşır suyu gibi temizleyiciler kullanmayınız.Kullanmanız ihtimalinde telefonunuz zarar görebilir. Kullanacağınız temizleyicileri direk telefona değil mikro fiber beze uygulayınız ve mikro fiber bez ile telefonunuzu siliniz.

Samsung’un yayınladığı rehbere göre telefonlarınızı hipoklorik asit bazlı (50 ila 80 ppm arasında) veya alkol bazlı dezenfektanlar ile temizleyiniz. Fakat telefonların sadece mikro fiber bezlerle temizlenmesi gerekiyor.

Samsung’un yayınladığı rehberde sadece akıllı telefonların koronavirüse karşı önemleri yer almıyor. Bu rehberde  Dizüstü bilgisayarlar, televizyonlar ve akıllı saatlerin korunmasına yönelik önlemlerde yer alıyor. Akıllı saatlerin temizlenmesi esnasında kordonların çıkarılması gerekiyor.

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap