İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Dünyası
  3. PlayStation 5’in Fiyatı ve Piyasaya Çıkış Tarihi Sızdırıldı! İşte Fiyatı!

PlayStation 5’in Fiyatı ve Piyasaya Çıkış Tarihi Sızdırıldı! İşte Fiyatı!

Sony'nın yeni kuşak oyun konsolu PlayStation 5'in yeni oyun kolunun ücreti ortaya çıktı.

PlayStation 5'in Fiyatı ve Piyasaya Çıkış Tarihi Sızdırıldı! İşte Fiyatı!

Sony, oyunseverlere sunacağı yeni oyun konsolu PlayStation 5 ile birlikte Stadia ve Xbox gibi hasımlarıyla büyük bir yarışa girecek. Oyun dünyası üyelerinin heyecanla beklediği PlayStation 5’in dizaynı hakkında şimdiye kadar birçok iddia ortaya atılsa da henüz Sony tarafından resmi olarak paylaşılan bir bilgi yok. Konsolda kullanılacak yeni oyun kolu DualSense ile alakalı bazı nitelikler ise geçmişte ortaya çıkmıştı. Fakat şimdi oyun kolunun ücreti ve çıkış tarihi gibi bilgiler sızdırıldı.

DUALSENSE Kumanda Nitelikleri

Dizayn olarak PlayStation’ın DualShock kontrol arayüzüne epey benzeyen yeni DualSense, bundan ziyade yenilenmiş dokunmatik geri bildirim özellikleriyle ön plana çıkıyor. Sony, geri bildirim detayını geliştirerek oyun deneyiminin üst seviyeye çıkacağını söylüyor. Şirket aynı zamanda kontrolcünün L2 ve R2 tetiklerinin hassasiyetinin oldukça iyileştirildiğini aktarıyor. Mesela herhangi bir savaş oyununda oyuncular tetikleri kullanarak ok fırlatmak istediğinde yay germe duygusunu fazlasıyla hissedecek. Şarj girişi olarak Type-C kullanacak DualSense’de herhangi bir hızlı şarj desteğinin olup olmadığıysa şu anda bilinmiyor ve aynı şekilde dahili mikrofonun da mevcut olduğu yeni oyun kolunda kulaklık girişinin olup olmadığı konusunda ise henüz bilgi yok.

ÜCRETİ SIZDIRILDI

İtalya’nın ünlü mağaza zincirlerinden biri olan GameLife, Sony’nin yeni nesil oyun konsolunun fiyat etiketini açığa çıkardı. Mağaza şu anda PlayStation 5 için 450 euro (488 dolar) karşılığında rezervasyon alıyor.

PlayStation 5’in DualSense kontrol cihazının 20 Kasım 2020 tarihinden itibaren satılmaya başlanacağı iddiası ortaya atıldı. Ayrıca kontrol cihazının ücreti Avrupa’da 59,99 euro olacak. Ancak şimdilik Sony tarafından fiyatla ilgili teyit edilmiş bir bilgi mevcut değil.

PS555

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Türkiyede 6000 lira 😐