İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Dünyası
  3. Playstation 5 ve Xbox Series X Konsolları İçin Kötü Haber! Piyasaya Çıkış Tarihi Ertelenebilir!

Playstation 5 ve Xbox Series X Konsolları İçin Kötü Haber! Piyasaya Çıkış Tarihi Ertelenebilir!

Niko Partners şirketi Çin oyun piyasasıyla alakalı hazırladığı bir raporda genel çıkarımlarda bulundu.

Playstation 5 ve Xbox Series X Konsolları İçin Kötü Haber! Piyasaya Çıkış Tarihi Ertelenebilir!

Birçok oyuncu Xbox ve Playstation platformlarının yeni nesil konsollarını piyasaya sürmesini heyecanla beklerken koronavirüsü sebebiyle ürün teminleri durma noktasında olduğundan Xbox Series X ve PlayStation 5 piyasaya çıkış tarihi hakkında bazı iddialar yayıldı.

Asya oyun piyasası araştırma ve danışmanlık şirketi Niko Partners, koronavirüsün Çin oyun pazarı üzerindeki etkisiyle ilgili bir rapor yayınladı. Playstation ve Xbox üreticileri teminat ve ulaştırma gibi durumları kolayca yapabileceğini düşünse de söz konusu Niko Partners raporları tam tersi söylemlerde bulunuyor.

Yayınlanan raporda cihazlar için kullanılacak donanımların ekonomilerinin yükseleceğini ve bu sebepten ötürü fiyat hususunda birçok kullanıcıyı üzeceği söyleniyor. Bunların yanında materyal teminatı , ulaştırma ve kodlama sorunları gibi konulardan da bahsediliyor. Bütün bu sorunların ürünlerin çıkış tarihini de etkileyeceği bariz olarak düşünülüyor . Kodlama sıkıntılarının ve oyun sayısındaki düşüşlerin oyuncuların konsollara karşı alakasını azaltacağını belirten rapor, satışları artırabilmek için tanıtım ve reklamların da çok iyi şekilde yapılması gerektiğini vurguluyor.

Xbox Series X ve Playstation 5

Yorum Yap

Yorum Yap