İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. Nvidia RTX 3080 Ti Ekran Kartı İle İlgili Yeni Detaylar Meydana Çıktı!

Nvidia RTX 3080 Ti Ekran Kartı İle İlgili Yeni Detaylar Meydana Çıktı!

Nvidia tarafından bu yıl bitmeden satışa sunulması beklenen ve RTX 3000 serisinin en güçlü kartı konumunda olan RTX 3080 Ti hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

RTXC

Nvidia, üst düzey RTX 20XX serisi grafik kartlarından umduğu satışı göremeyince yeni yol arayışına girdi. Uzun süredir üst seviye RTX30XX serisi üzerinde çalışma yapan şirket, yeni nesil ekran kartlarını yıl bitmeden kullanıcılarla buluşturmuş olacak. NVIDIA’nın iç kaynaklarına ve önceki yıllarda tatbik ettiği takvime göre, Ampere isimli bir mimariye dayanan yeni ekran kartları Eylül ayında piyasaya çıkacak.

RTX 3080 Ti HAKKINDA YENİ SIZINTILAR MEVCUT

Ortaya çıkan bilgiler kapsamında RTX 3080 Ti tahmin edilenden daha küçük bir ekran kartı olarak karşımıza gelecek. 627 milimetrekarelik yüzey alanına sahip olması beklenen yeni oyun canavarı, 754 milimetrekare olan RTX 2080 Ti’dan daha küçük boyutta olacak. Bunlara ek olarak, RTX 3080 Ti 320W TDP değerine sahip olacak ve 12 GB GDDR6 belleğe sahip konumunda olacak. Ayrıca yeni kart, 672 GB/s aktarım hızlarına erişebilecek.

RTXCNVR

AĞUSTOS AYINDA SERİ İMALAT BAŞLAYACAK

Şimdilerde çeşitli test etaplarına giren RTX 30 serisi ekran kartları, testleri başarıyla geçmeleri durumunda üreticiler Ağustos ayında seri üretime geçecekler. Yeni kartlar hakkında şimdilik pek bilgi bulunmasa da üretimin başlamasıyla beraber daha detaylı bilgiler ortaya çıkacak. Şirketin, yeni grafik kartlarını düşük maliyetle üretime alacağı konuşuluyor. Fakat fiyat hususunda mevcut herhangi bir açıklama henüz yok.

Yorum Yap

Yorum Yap