1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Nissan’dan iddialar hakkında açıklama! Avrupa’dan Çekiliyor mu ?

Nissan’dan iddialar hakkında açıklama! Avrupa’dan Çekiliyor mu ?

Nissan Avrupa Piyasasından Çekileceği Yönündeki İddiaları Yalanladı

73385876_152185709339771_8020449439183042856_n

Japon otomotiv devi Nissan, Avrupa’dan çekilip diğer kıtalar üzerindeki pazarlara yöneleceği iddiaları üzerine bir açıklamada bulundu.

Koronavirüs hasebiyle Avrupa’daki birçok fabrikasında üretimi askıya alan ve bayilerini kapatan otomobil üreticileri, yeterince zor durumlar yaşamıştı. Hal bu şekilde olunca bazı üreticilerin Avrupa’dan çekilebileceği iddiaları ortaya çıkmaya başladı.Örneğin Nissan firmasının, Avrupa pazarından çekilerek daha çok Amerika, Çin ve Japonya pazarına odak noktasını döndüreceği iddia edilmişti. Şirket, çıkan söylentilere cevap verdi.

AVRUPA’DA KALARAK SATIŞLARINA DEVAM EDECEK

Firma Avrupa’da en çok satan modelleri olan Juke ve Qashqai araçlarına güvenerek Avrupa pazarında kalmaya devam edeceğini söyledi. Fakat şirket, Avrupa’daki hareketlenmelerini biraz daha azaltacak.Markanın SUV(4×4) modeli olan Juke’nin yeni tarzı 2020 Kasım ayında tanıtılacak. Bu modelle birlikte Nissan, Avrupa’daki ürün tarzını değiştirmeye başlamış olacak.

Nissan’ın orta sını SUV segmentindeki en sağlam kor olan aracı Qashqai ise Avrupa’da satılmaya devam edecek diğer model olarak göze çarpıyor. İngiltere/Sunderland’da üretilen bu otomobilin 3. kuşağı için İngiltere’de hazırlıklar Mart ayında başlamış olacaktı. Ancak koronavirüs sebebiyle bu süreç biraz daha uzamış oldu. Hibrit motor seçeneğiyle birlikte satışa çıkacak otomobil için 2021 yılı hedef belirtiliyor.

Nissan’ın en kârlı senesi, son 10 yılda sadece 2012 senesi olmuştu. Firma, son 9 ayındaysa yaklaşık 222 milyon euro zarar ettiğini bildirmişti.

Juke - Qashqai - X-Trail

Yorum Yap

Yorum Yap