İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Netflix Reklamlı paketini açıkladı! Kimler bu paketi kullanacak?

Netflix Reklamlı paketini açıkladı! Kimler bu paketi kullanacak?

netflix-tr

Yayın akışı devi Netflix bir süredir reklamlı bir paket sunmayı planlıyordu. Bu yıl parola paylaşımı gibi sebeplerle çok fazla abone ve para kaybeden platform bu sebeple reklamlı platform için kolları sıvamıştı.

Gelir kaynağında ciddi kayıplara uğraması sebebiyle fazlasıyla eleman çıkartan platform ardından reklamlı paket sunarak gelirindeki dengesizliği düzeltmeyi planlıyor.

Netflix Reklamlı paketini açıkladı! Kimler bu paketi kullanacak?

Reklam kararı hakkında konuşan Netflix eş CEO’su Sarandos, konuyla ilişkin  bazı açıklamalarda bulundu. CEO, “Netflix benim için çok pahalı ve reklam olmasını umursamıyorum’ diyen büyük bir müşteri bölümünü masadan kaldırmıştık. Bir reklam katmanı ekliyoruz; Bugün bildiğiniz gibi Netflix’te reklam göstermiyoruz. ‘Daha düşük bir fiyat istiyorum ve reklamları izleyeceğim’ diyen kişiler için bir reklam paketi ekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Dolayısıyla herkes mi reklam izleyecek yoksa bunun için ayrı bir paket mi olacak gibi sorular da ortadan kalkmış oldu. Zira Netflix’i pahalı bulan ve parola paylaşımı ile bu sorunu çözen çoğu kişi için de bir seçenek gerekiyordu. Platform artık parola paylaşımı gibi eylemlere de engellemeye getirmeyi düşünüyor. Bu sebeple daha ucuz bir Netflix isteyenler için reklamlı paket seçeneği sunulacak. Yeni Netflix paketinin ne zaman kullanılacağı henüz bilinmiyor. Dolayısıyla ülkemiz için de ne zaman bu paketin geleceği belli değil.

Kaynak: teknolojioku.com

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap