1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. NASA, Uzay Uçuşu Simülatörü İçinde 8 ay Kalacak Katılımcılar Arıyor!

NASA, Uzay Uçuşu Simülatörü İçinde 8 ay Kalacak Katılımcılar Arıyor!

NASA, Uzay Uçuşu Simülatörü İçinde 8 ay Kalacak Katılımcılar Arıyor!

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Moskova’daki Institute for Biomedical Problems’ta bir uzay uçuşu simülatörü içinde 8 ay kalacak katılımcılar aradığını duyurdu. Katılımcıların katılacağı araştırmanın amacı; Ay, Mars ve ötesindeki uzun uzay uçuşları esnasındaki izolasyon ve kapatma sırasında harcanan zamanın etkilerini tespit etmek olduğu öğrenildi.

Nasa, yayımladığı ilanda Moskova’daki uzay uçuşu simülatöründe 8 ay izolasyon içinde yaşayacak ABD’li vatandaşlar aradığını açıkladı. Başvurulacak kişilerin iyi derecede İngilizce ve Rusça dillerini bilmeleri ve 30 ila 55 yaş sağlıklı kişiler olmaları gerekiyor.

NASA yaptığı açıklamada, “Katılımcılar, Mars’a yönelik gelecekteki misyonlarda astronotların deneyimlemesi beklenen çevresel koşulları deneyimleyecek” ifadelerine yer verildi. Katılımcılar, 8 ay boyunca uzay görevlerinin simülasyonlarını da tamamlamak zorundalar.

Katılımcıların simülatörde kaldıkları 8 ay boyunca ücretlendirileceği belirtiliyor ancak bu ücretin ne kadar olacağı henüz belli değil.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap