İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Maske Fiyatları Belli Oldu! Ücretli maske satışı ne zaman yapılacak?

Maske Fiyatları Belli Oldu! Ücretli maske satışı ne zaman yapılacak?

teknorun_maske

Ticaret Bakanlığı maske satış fiyatının perakende satış noktalarında 1 TL olacağını açıkladı. Bunun fiyatın üzerinde satış yapıldığında ise bunun fahiş fiyat olarak değerlendirileceğini de bildirdi.

Bakanlık açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından salgınla mücadelede normalleşme takviminin açıklandığı, 4 Mayıs 2020 tarihli Kabine Toplantısı sonrası alınan kararlar çerçevesinde cerrahi maskelerin perakende satış noktalarında satışı mümkün hale gelmiştir.

Bu çerçevede marketler, eczaneler, tıbbi cihaz satışı yapan medikal firmalar ve elektronik ticaret platformu üzerinden cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir. Hedefimiz en yaygın ağ ile vatandaşlarımızın en hızlı ve kolay bir şekilde cerrahi maskeleri temin etmesini sağlamaktır.

Cerrahi maskeler, adedi KDV dâhil en fazla 1 (bir) Türk Lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar “fahiş fiyat” olarak değerlendirilecektir.

İstanbul’da başlıyor

8 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla ilk etapta, salgının en yoğun görüldüğü İstanbul’da, Daha sonra diğer Büyükşehir illerinden başlamak üzere hızlı bir şekilde diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir. İstanbul’da başlayacak yeni uygulama ile beraber maskeler 50’li paketlerde satılacak. Önümüzdeki haftadan itibaren 10’lu paketlerde de satış olacak.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap