İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. KYK yurt başvuruları başladı! KYK yurt başvurusu nasıl yapılır!

KYK yurt başvuruları başladı! KYK yurt başvurusu nasıl yapılır!

KYK-YURT-TR

Devlet desteği ile barınma ihtiyacını karşılamak isteyen öğrenciler KYK yurt başvurusu yapabilecek. KYK yurt başvurusu 28 Ağustos Pazar günü sonuna dek yapılabilecek. Yurt ücretleri hakkında Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, “Resmi olarak yurt ücretlerini eylül ayı içerisinde inşallah belirleyeceğiz ve açıklayacağız.” dedi.

Barınma sorunun çözüme kavuşturmak isteyen üniversite öğrencilerinin beklediği KYK yurt başvuru duyurusu yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, üniversite öğrencileri için GSB yurt başvurularının başladığını duyurdu.

KYK YURT BAŞVURUSU E-DEVLET’TE

Yeni eğitim öğrenim yılı öncesinde yurt sorunun çözüme kavuşturmak isteyen öğrenciler KYK yurt başvurusunu e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek.

Üniversite kayıt tarihinden sonra kayıt yaptıracak olan ek kontenjan, yatay dikey geçiş, özel yetenek, lisansüstü, yurt içi, yurt dışı değişim programı öğrencileri ve kendi imkanları ile Türkiye’de eğitim görmek için gelen uluslararası öğrencilere ait yurt başvuruları ise ilerleyen tarihlerde alınacak.

KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

– e Devlet Kapısı’na T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapın.

– Sağ üst kısımdaki arama çubuğuna “Yurt Başvurusu” yazın.

– Açılan ekranda yurt başvurunuzu görüntüleyebilirsiniz.

KYK YURT BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap