1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. iPhone 14’ün fiyatı belli oldu!

iPhone 14’ün fiyatı belli oldu!

iphone-14-tr-09

Apple denildiğinde akla gelen ilk ürünlerden biri iPhone telefonları. Kendi işletim sistemiyle kullanıcıya sunulan iPhone akıllı telefonların tüm dünyada yüz milyonlarca kullanıcısı ve hayranı bulunuyor. Şirket Eylül ayında iPhone 13 ailesini tanıtmış olsa da bir sonraki model olan iPhone 14’e ilişkin sızıntılar bir süredir geliyor. Yeni iPhone ailesinin de tıpkı son birkaç nesildir olduğu gibi iPhone 14 iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’ten oluşacağı tahmin ediliyor.

Yeni Apple son yıllarda kullandığı Mini versiyonundan vazgeçecek. Japonya basınında ortaya atılan bir iddiaya göre cihaz şık bir tasarıma, daha hızlı A16 bionic çipe, gelişmiş kameralara sahip olacak. Bunlar iPhone 13’teki özelliklerin geliştirilmiş hali olarak görülebilir. Bir diğer sızıntı ise Touch ID‘nin geri geleceği yönünde..

iPhone 14, 799 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak

Önemli sızıntı kaynakları daha önce de iPhone 14 serisinin fiyatlarıyla ilgili bazı bilgiler paylaştı. Bu paylaşımlar, serinin selefine göre en az 100 dolar daha fazla olacağı yönündeydi. Öyle ki daha önce şirkete yakın kaynaklar da bu bilgiyi doğrular nitelikte paylaşım yaptı.

Ancak görünen o ki Apple fikrini değiştirdi. Şirket, iPhone 13 serisini 799 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkarmıştı. Gelen bilgilere göre Apple, zam yapmayarak iPhone 14 serisini yine 799 dolardan başlatacak. Şirketin bu kararı almasının arkasında son derece basit bir neden duruyor.

Haber kaynağına göre bunun nedeni küresel cep telefonu pazarındaki durgunluk ve talep düşüşü. Öte yandan birçok şirket, küresel ekonomideki dalgalanmaları göz önünde bulundurarak politikalarını düzenliyor. Apple bu doğrultuda iPhone 14 serisi özelinde zam yapmamanın en iyi çıkış yolu olduğunu savunuyor.

Kaynak: ShiftDelete.com

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap