1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. iPhone 14 tanıtım tarihi belli oldu! İşte özellikleri!

iPhone 14 tanıtım tarihi belli oldu! İşte özellikleri!

iphone-14-tr

Apple’ın yeni ürünlerini tanıtacağı etkinliğin resmi tarihi belli oldu. iPhone 14 başta olmak üzere Apple’ın yeni ürünlerinin tanıtılması beklenen etkinlik için davetiyeler gönderilmeye başlandı.

Buna göre Apple etkinliği 7 Eylül’de gerçekleştirilecek. Türkiye saati ile 7 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan tanıtım etkinliği Apple.com adresinden online olarak da izlenebilecek.

HANGİ MODELLER TANITILACAK?

Apple’ın 7 Eylül’deki etkinliğinde 4 yeni iPhone modelinin duyurulması bekleniyor. Şu ana kadar sızan haberlere göre yeni iPhone serisi 6.1 inç iPhone 14, 6.7 inç iPhone 14 Max, 6.1 inç iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max’ten oluşacak. Satışları beklentilerin altında kalması nedeniyle iPhone 12 ve iPhone 13 serisinde yer alan “mini” modelinin ise iPhone 14 serisinde yer almasına beklenmiyor.

RAM ve pil ömrü gibi iyileştirmelerle gelmesi beklenen iPhone 14 modellerinde asıl dikkat çekici yeniliğin, Apple’ın etkinlik davetiyesinde de kullandığı görselin çağrıştırdığı şekilde daha iyi odaklamalı kamerasında olacağı ileri sürülüyor.

iPhone 14 özellikleri!

Bu yıl itibariyle Mini modeline veda eden Apple, iPhone 14 serisinde yine 4 model ile karşımıza çıkacak. Henüz kesinleşmemiş olsa da, sızıntılara göre bu modeller: 6.1 inçlik iPhone 14, 6.7 inçlik iPhone 14 Max, 6.1 inçlik iPhone 14 Pro ve 6.7 inç ekrana sahip olan iPhone 14 Pro Max olacak.

Yani iki farklı ekran boyutu, iki farklı şekilde karşımıza çıkacak. Kullanıcılar Pro modeli tercih etmeden de büyük ekranlı bir iPhone’a sahip olabilecek. Tahmin edebileceğiniz üzere Pro modeller çok daha iyi bir donanım ile kullanıcı karşısına çıkacak.

iPhone 14 Pro modellerinde uzun süredir hayatımızda olan çentiğin yerini delikli ekrana bırakması beklenirken, Apple A16 Bionic işlemciden güç alan Pro modellerinin 48 Megapiksel çözünürlük sunan bir kamera ile gelmesi sıkça gündeme getirilen bir iddia. Eğer bu gerçekleşirse Apple büyük bir sıçrama gerçekleştirerek uzun süredir vazgeçemediği 12 Megapiksel çözünürlüğü 4 kat artırmış olacak.

Standart modeller yani iPhone 14 ve iPhone 14 Max ise hali hazırda iPhone 13 serisine güç veren Apple A15 Bionic işlemci ile gelecek. Yeni renk seçenekleri, daha iyi bir ultra geniş açılı kamera, daha hızlı 5G ve Wi-Fi 6E şimdilik ortaya çıkan yenilikler arasında.

İşlemcinin aynı kalacak olması olumsuz bir gelişme gibi görünüyor olsa da, Apple’ın fiyat politikası bu olumsuzluğu ortadan kaldırabilir. A15 Bionic işlemci günümüz şartlarında oldukça güçlü ve yeterli.

Etkinliğin bir diğer odak noktası olan Apple Watch Series 8’in ise düşük güç modu, daha uzun pil ömrü, yeni S8 işlemci ve araba kazası algılama gibi özellikler ile donatılması bekleniyor. Ayrıca daha büyük boyuta ve dayanıklı bir yapıya sahip olan Apple Watch Pro modeli de gündemde.

Kaynak: ShiftDelete.com

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap