1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. iPhone 14 Pro modelinin şarj teknolojisi belli oldu

iPhone 14 Pro modelinin şarj teknolojisi belli oldu

Iphone-Sarj-Aleti

iDropNews haber sitesi tarafından yayınlanan rapora göre, iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde USB 3.0 Lightning tipi konnektör kullanılacak.

Apple, Avrupa Birliği’nin type-c standartları için yürüttüğü çalışmalara rağmen Lightning girişi konusunda herhangi bir geri adım atmadı. Sızdırılan bilgilere göre Apple, iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde USB 3.0 destekli Lightning konnektör kullanacak.

Gelecekteki tüm mobil ürünlerin tek tip kablo kullanması gerektiğini belirten Avrupa Birliği komisyonu, Apple ürünlerine yeni teknolojiye geçmesi için süre tanıyacak.

iPhone 14 Pro, Lightning konnektör ile gelecek

Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 14 ailesi ile ilgili bilgi sızdırılmaya devam ediyor. Sızdırılan bilgiler arasında şirketin iPhone 14 mini yerine iPhone 14 Max modelini piyasaya süreceği yer alıyor.

Mac ve iPad modellerinde Type-C konnektör ile karşımıza çıkan Apple, iPhone konusunda halen Lightning teknolojisinde ısrar ediyor. Bazı analistler, Apple’ın Lightning konnektörü için bir yıl daha çalışma yürüteceğini, ardından Type-C teknolojisine geçiş yapacağını iddia ediyor.

Apple ürünlerinde kullanılan mevcut Lightning konnektörü, hala çok eski olan ve yalnızca 480 Mbps’de veri aktarabilen USB 2.0 teknolojisine dayanıyor. iPhone 14 Pro ve Pro Max modelleri, USB 3.0 sayesinde 5 Gbps’ye kadar hızlar sunacak. Lightning kablosunu kullanarak 4K ProRes videoyu aktarmak uzun zaman aldığından, bu profesyoneller için bir sorun haline geldiği için çözüm üretildiği düşünülüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap