1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. İnternet Olmadan Çalışan Mesajlaşma Uygulamaları

İnternet Olmadan Çalışan Mesajlaşma Uygulamaları

mesajlaşma

teknorun_mesaj

Acil durumlarda internet olmadan çalışan mesajlaşma uygulamaları sizler için listeledik. Bilindiği üzere depremleri, tsunamiler yada yangınlar akılda fikirde olmayan işler bir anda başımıza gelebilmektedir. Bir anda yardıma ihtiyacımız olabilmektedir. Tabi insan olarak da bazen telefonumuzda kontör veya internet olmayabilir, işte tamda burumlar da hayat kurtaran mesajlaşma uygulamalarını sizler için derledik. Hemen bakalım.

İnternet Olmadan Çalışan Mesajlaşma Uygulamaları

Acil durumlarda hayatınızı kurtarabilecek mesajlaşma uygulamalarını listesine bakalım.

1- Bridgefy

acil mesajlasma uygulamasi

Bridgefy uygulaması, interneti yada hattınızı kullanmıyor. Her ne kadar mesajlaşma uygulaması da olsa bluetooh aracılığı ile iletişim sağlamaktadır.

Uygulama ile 100 metreye kadar kişiler ile iletişim kurabilirsiniz. Uygulamayı işletim sistemine göre indirdiğiniz zaman profil oluşturarak herhangi bir kişi eklemeden diğer kişiler ile iletişime geçebilirsiniz.

Bridgefy Android İçin İndir

Bridgefy iOS İçin İndir

2- Whistle

Internetsiz calisan mesajlasma programi

En yaygın kullanılan uygulamalardan biri olan Whistle, acil durumlarda bir hakem misali Düdük sesi çıkarıyor. Özellikle acil durumlarda özellikle enkaz altında kaldığınızda ve sesinizi duyurmadığınızda sizin yerinize kuvvetli şekilde düdük sesi çıkarmaktadır. Yani çok acil hayati durumlarda sizin yerinizi tespit için işe yaramakla birlikte ekiplerin sizi hemen bulmasını sağlar.

Whistle Android için İNDİR

Whistle iOS için İNDİR

3- Güvendeyim

Internetsiz konusma uygulamalari

İsminden de anlaşılacağı üzere yerli bir uygulama olan program sizlere acil çağrı imkanı sağlamaktadır. AKUT’un güvendeyim uygulaması; deprem, sel gibi durumlarda güvende olup olmadığınızı bilgilendirmesi yapmanıza olanak sağlar.

 

4- Güvendesin

Internetsiz calisan mesajlasma programi

AKUT’un uygulaması olan programda tek tuşla ailenize ve sevdiklerinize güvende olduğunuzu bildirebilirsiniz. Uygulamayı indirin telefon numaranızı girin acil durumlara tek tuşla güvende olduğunuzu bildirin.

Güvendesin iOS için İNDİR

5- Red Panic Button

internetsiz calisan mesaj programlari

Çok işe yarayan uygulamaların başında geliyor desek yeridir. Sadece tek kırmızı panik butonu kısmına tıklayarak seçtiğiniz kişiye telefonunuzu, SMS yada e-posta ile konum bilgilerinizi gönderir.

Yani bu uygulama ile 2 saat konum atmak son bulur. Sadece doğal afetlerde değil icabında zorda kaldığınız durumlarda da tek buton ile seçtiğiniz kişilere konum gönderir. Telefonunuzda bulunması gereken acil durum uygulamalarının başında geliyor.

Red Panic Button iOS İçin İNDİR

Red Panic Button Android İçin İNDİR

Tek yapmanız gereken telefon nosunu eklemek için internete bağlı olmanız gerekmektedir. Diğer yandan ise acil durumlara internete ihtiyaç duymadan, tek tuşla ailenize SMS ile güvende olduğunuzu bildirebilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap