1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. ID2020 Korona Virüs Aşısını Buldu mu!

ID2020 Korona Virüs Aşısını Buldu mu!

TEKNORUN_corona

3 yıl önce ID2020 organizasyonunda Birleşmiş Milletler tarafından yürütülen blockchain tabanlı ilk dijital kimlik tanıtıldı.Bu dijital kimlik ilk önce kimliği belirsiz mülteciler için daha sonra dijital para birimi bitcoinin de altyapısında kullanarak blockchain teknolojisiyle oluşturulan kimlikler gizliliği ve güvenliği korurken aynı zamanda kişilerin her yerde takip edilmesini de sağlayabilecekti. Bu proje ile yaklaşık bir milyar kimliksiz insana 2020 yılına kadar kimlik kazandırmayı planlıyorlardı. Fakat günümüzde yaşanılan koronavirüs salgının bu proje ise bağlantısının olup olmadığı tartışılmaktadır. Bill Gates önderliğinde Microsof ve ID2020′nin bu aşıyı bulabileceği iddia edilmektedir.

Daha önce koronavirüs’ün patentini aldığı iddia edilen Bill Gates’in sahibi olduğu Microsoft, Accenture ve Avanade şirketlerinin beraber yürüttüğü bu projeye göre; ID2020 chip şeklinde insanların vücuda yerleştirilecek, aşılarını düzenli olanlar her türlü hizmetten yararlanacak, olmayanlar yararlanamayacağı belirtilmişti.

AŞI NE ZAMAN BULUNACAK ?

Geçtiğimiz günlerde koronavirüsü’nün tedavi çalışmalarını hızlandırmak adına 100 milyon dolar bağışladığını duyuran Bill Gates, aşının 18 ay içerisinde hazır olacağını belirtmişti.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap