1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Huawei P Smart S İle İlgili Bazı Özellikler Ortaya Çıktı!

Huawei P Smart S İle İlgili Bazı Özellikler Ortaya Çıktı!

P Smart serisi telefonları Türkiye’de epeyce gündem olan Huawei‘den seriye yeni bir cihaz geliyor. Pek yakında Huawei P Smart S seriye eklenmiş olacak.

HUAWEİİ

Çinli teknolojik ürün geliştirici Huawei, orta segmentte P Smart serisini konuşturmaya devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle programları değişen geliştiricinin yeni makul fiyatlı akıllı telefonu Huawei P Smart S için ilk ayrıntılar meydana çıktı. Firma her telefon modelini Türkiye’ye servis etmese de yeni P Smart S‘in satışı ülkemizde yapılabilir. Daha önce bilindiği gibi aynı serinin eski telefonları Türkiye’de yüksek satış verileri elde etmişti.

Huawei P Smart S İlk Ayrıntıları Ortaya Çıktı

Daha önce birçok ürün ayrıntısını sızdıran Evan Blass adlı kişi yeni P Smart S tasarımını da sızdırdı. Blass’ın yayınladığı rapora göre Kirin 710 işlemcisinden güç alacağı söylenen telefonda su damlası çentik tasarımı olacak. Arka tarafta ise biri 48MP olan üçlü kamera kurulumu yer alacak. Telefonun orta segmentte olmasından dolayı uygun fiyatlı olmasını bekliyoruz fakat parmak izi sensörü ekranda yer alacak, yani AMOLED bir ekran göreceğiz. Ayrıca P Smart S maalesef ki Google uygulamaları ile gelmeyecek, çünkü ABD ve Çin arasındaki gerilim sürüyor ve geçmişte Google lisansı iptal edilen geliştiricinin yeni telefonlarında Google uygulamalarını göremiyoruz. Cihazın fiyatıyla ilgili bir bilgiyse henüz bulunmuyor.

Yorum Yap

Yorum Yap