İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Google’dan yeni hamle! Video konferans uygulaması Meet artık ücretsiz

Google’dan yeni hamle! Video konferans uygulaması Meet artık ücretsiz

teknorun_meet

Coronavirüs ile mücadele kapsamında özel sektörlerdeki iş yerleri işyerlerini kapatıp Home Ofis sistemine geçtikten sonra video konferans uygulamaları birdenbire popüler hale gelmeye başladı.Bunların başında da Zoom uygulaması gelmektedir. Fakat Zoom uygulaması son dönemlerde güvenlik açıklarıyla gündeme gelmektedir. New York Zoom uygulamasını yasaklarken,Hindistan hükümeti güvenlik gerekçesiyle görüntülü konuşma uygulaması Zoom’un kullanılmamasını tavsiye ederek uygulamaya denk yeni ve yerli uygulama geliştirmek için çalışma başlattı.

Zoom uygulamasında yaşanan bu sorunları fırsat olara gören Google, Video konferans uygulaması olan Google Meet’i ücretsiz hale getirdi. Yaklaşık 100 katılımcıya kadar toplantılar oluşturabilen uygulaması Google Takvim uygulaması üzerinden başlatmak veya katılmak da mümkün.

Fakat Google’ın yapmış olduğu bu jest sadece Eylül ayına kadar ücretsiz ve sınırsız olacak. Eylül ayından sonra ise Meet’in yine ücretsiz olacağı ancak görüntülü konferans görüşmelerinin 60 dakika ile sınırlanacağı belirtiliyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap