1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Google Drive, iOS ve iPadOS Sistemleri için Yüz ve Parmak İziyle Şifrelemeyi Etkinleştirdi

Google Drive, iOS ve iPadOS Sistemleri için Yüz ve Parmak İziyle Şifrelemeyi Etkinleştirdi

Google Drive'da Bundan Sonra Touch ID ve Face ID ile Şifreleme Yapılabilecek

s-4f16e1b1446b842069befb93b2c662620376958f

Zamanın en meşhur bulut depolama sistemi Google Drive , yayınladığı yeni güncellemesiyle artık iPhone ve iPad kullanıcıları için daha güvenli hale geldi . Şirket , yayınladığı güncelleme ile gizlilik ekranı detayını kullanıma açarak , Face ID ve Touch ID desteği getirdi.

Sisteme gelen bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar mühim belge ya da hassas kişisel dosyalarını koruma altına alacak. Bu güncelleme desteğiyle kullanıcılar Google Drive uygulamasının ne kadar zaman geçtikten sonra kilitlenebileceğini de seçebilecek.

Tüm Ayrıntılar İçin Gizlilik Sunmuyor

Drive’a gelen bu özellik büsbütün gizlilik sunmuyor. Google Drive’ın bu özelliğini etkinleştirirseniz Siri işlevlerini, Dosyalar uygulamasıyla paylaşılan dosyaları, Fotoğraflar uygulamasıyla paylaşılan görselleri ve diğer sistemin fonksiyonlarını koruyamayacağı uyarısı yapılıyor. 

Drive’a gelen bu özellik geçen ay duyurulmuştu. Özelliği bir süredir test eden Google şirketi bu özelliği tüm iOS ve iPadOS kullanıcıları için aktif hale getirdi. Google Drive uygulamasına gelecek günlerde yeni detayların eklenmesi bekleniyor.
Face ID ve Touch ID Güncellemesi

 

Yorum Yap

Yorum Yap