1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Google Chrome, Sekme Gruplama Niteliğini Kullanıma Açıyor!

Google Chrome, Sekme Gruplama Niteliğini Kullanıma Açıyor!

Google Chrome'un bir süredir deneme etabında olan sekme gruplama özelliği, bütün kullanıcıların hizmetine açılıyor.

Google Chrome, Sekme Gruplama Niteliğini Kullanıma Açıyor!

Google Chrome kullanırken aynı anda bir sürü sekme açıyorsanız, Google’ın yeni özelliğini gayet seveceksinizdir. Şirket, Chrome’daki sekme kompleksliğini giderecek ‘sekme gruplama’ özelliğini yakın zamanda bütün kullanıcılara açacak. Öncelikli olarak bazı kısıtlı kullanıcılara sunulan söz konusu özellik, çok yakında tüm Chrome kullanıcılarına açılacak.

SEKME GRUPLANDIRMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Yeni bir sekme grubu oluşturmak için yapmanız gereken tek şey bir sekmede sağa tıklatıp ‘Yeni gruba ekle’ seçeneğine basmak olacak. Ardından Chrome, o sekmenin sol yanına renkli bir nokta yerleştirecek. Bu noktaya tıklayıp sonra istediğiniz bir rengi seçebilecek veya oluşturduğunuz sekme grubuna isim verebileceksiniz. Aynı gruba eklemek istediğiniz diğer sekmeler için de sağ tıklayıp ‘Mevcut gruba ekle’ diyerek diğer sekmeleri gruplandırabilirsiniz. Oluşturduğunuz gruptan sekmeleri kaldırmak içinse tekrar sağ tıklayıp ‘Gruptan kaldır‘ diyebilirsiniz. Google’ın yayınladığı yeni niteliğin, sekmelerin karışma durumunu engellemesi ve daha iyi bir kullanıcı tecrübesi sunması beklentiler arasında.

SEKME GRUPLAMA

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Bu gruplama olayı bende nasıl oldu hiçbir fikrim yok ama gerçekten kullanışlı. Yaklaşık 4 aydır falan kullanıyorum. İlk başta alışmak biraz zor oluyor ama alışınca çok işe yarıyor.