1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. Gelecek Kuşak AirPodslar, Sağlık Hususunda Birkaç Yenilik Barındıracak!

Gelecek Kuşak AirPodslar, Sağlık Hususunda Birkaç Yenilik Barındıracak!

Apple AirPods, gelecek kuşağıyla birlikte sağlık yönünden daha fazla nitelikli olabilir. Gelen bilgilere göre firma, kulaklıklara sağlık takibi için yeni özellikler eklemeyi düşünüyor.

Gelecek Kuşak AirPodslar, Sağlık Hususunda Birkaç Yenilik Barındıracak!

Apple gelecek sene çıkartmayı hedeflediği yeni AirPods’ları seriye ekleyerek diğer firmalara karşı yeni kozlarını ele almayı planlıyor. Şirket, kulaklığın iç kısmına kalp atış hızı ölçümü yapabilecek sensörler entegre etmeyi planlıyor.

Hiçbir kablolu bağlantı gerektirmeyen bu kulaklıklar, günümüz dolaylarında epey bir meşhur hâle gelmiş durumda. Apple, bu sene AirPods serisine durağan tür yeni bir model eklemeyecek. Şirket bu sefer önümüzdeki sene için büyük bir yenileşim üzerinde çalışıyor. Birçok kişi şimdiden yeni AirPods modelini heyecanla beklemeye başladı.

2020 içerisinde Apple yeni bir model çıkarmayı düşünmüyor fakat şirket üzerinde çalışma yaptığı kafa üstü kulaklık olan AirPods Studio’nun üretiminin bitirildiği biliniyor. Daha önce görselleri meydana çıkan bu cihazın önümüzdeki birkaç aylık süre içinde raflardaki yerini alması umuluyor. Cihazın normal AirPods serisinin tersine kafa üstü kullanım stiline sahip olması kendisini diğer cihazlardan daha farklı kılıyor.

2019’da çıkan AirPods Pro ise aktif gürültüleri engelleme özelliğiyle birçok kişinin takdirini toplamayı başarmıştı. Seriye gelen “Hey Siri” desteği de büyük kullanıcı kitlesi arasında dikkati çekmişti. Ortaya çıkan yeni haberlere göre ise Apple şimdi de serinin yeni cihazında daha başka bir işe imza atmak adına Tayvanlı şirket ASE Technology tarafından üretilecek Ortam Işık Sensörleri’ni (ALS) AirPods’a entegre etmek için planlamalar yapıyor.

ASE Technology tarafından üretilen söz konusu sensörler, yeni nesil AirPods’ların; adım sayısını, kalbin atış hızını, sağlık şartlarını takip etmesi, kafa hareketlerini algılamasını ve üstelik çeviri yapmasını sağlayacak. Bu yenilik planlamaları kapsamında Apple şirketinin sağlık unsuruna üst seviyede önem verdiği görülüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap