İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Galaxy Note 20 Parmak İzi Şifrelemesinde Bir İlkle Beraber Gelecek!

Galaxy Note 20 Parmak İzi Şifrelemesinde Bir İlkle Beraber Gelecek!

Galaxy Note 20 parmak izi teknolojisinde, yeni geliştirilen sistemi kullanmaya hazırlanıyor. İşlemci geliştiricisi Qualcomm tarafından geliştirilen yeni sensörün Samsung Galaxy Note 20′de olacağı bildirildi.

Galaxy Note 20 Parmak İzi Şifrelemesinde Bir İlkle Beraber Gelecek!

Teknoloji lideri firmalar cihazlarındaki güvenlik katmanını genişletmek için çalışmalarına son hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Samsung Galaxy Note 20 cihazı hakkında sızan yeni bilgiler kapsamında söz konusu cihazda halihazırda kullanılan modüllerden daha gelişmiş bir parmak izi okuyucu sistemi kullanıcı karşısına çıkacak.

Yeni geliştirilen Qualcomm 3D Sonic Max parmak izi okuyucu, ilk kez Galaxy Note 20 parmak izi tanımada görev alacak. Bu özellik daha önce hiçbir model üzerinde kullanılmamıştı. Ultrasonik parmak izi okuma kabiliyetine sahip olan teknolojiyle özel hareketlerin algılanması daha pratik hale gelecek.

QUALCOM PARMAK İZİ OKUYUCU

 

Parmak izi okuyucunun Qualcomm tarafından paylaşılmış görüntüsü yukarıdaki gibi olup, görselde sensörün bulunduğu alanın büyüklüğü göze çarpıyor. Günümüzde kullanımda olan ekrana gömülü parmak izlerinden daha geniş olan 3D Sonic Max, aynı anda iki parmağı okuyabilme yeterliliğine de sahip durumda. Böylece bu kadar büyük bir alanda ad özel parmak hareketlerinin okunması sağlanacak ve parmak izini daha hızlı tanıma da yeni tertibat nitelikleri arasında olacak. Ayrıca söz konusu modelde 3 boyutlu dokunuşların eklenmesi modelin yönetimi adına kullanıcılara daha kolay hale gelecek ve model gelişmiş ekran özelliklerine de sahip olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap