1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Elon Musk açıkladı: Twitter ücretli mi oluyor?

Elon Musk açıkladı: Twitter ücretli mi oluyor?

elon-musk-twitter
Elon Musk, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu paylaşımda Twitter platformunun bazı kullanıcılar için paralı olacağını söyledi.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, artık sosyal medya platformu Twitter’ın da sahibi. Uzunca bir süredir devam eden görüşmelerin sonucunda geçtiğimiz hafta amacına ulaşan ve şirketi satın alan iş insanı, platformdaki icraatlarına da başladı. Son olarak Musk, yaptığı paylaşımda Twitter’ın bazı kullanıcılar için ücretli olacağını söyledi.

Musk, Twitter’ın günlük yani normal kullanıcılar için her zaman ücretsiz olacağını, ancak ticari ve resmi (devlet görevlileri gibi) hesapların ise paralı olacağını dile getirdi. Burada söz konusu ücretin miktarını paylaşmayan iş insanı, sadece küçük bir maliyet demekle yetindi.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla büyük bir göç de başladı. Zira bazı kullanıcılar, çok fazla kaos olması ve daha sakin bir alana ihtiyaç duymaları nedeniyle platformu terk ederek Discord gibi mecralara geçiş yapıyor. Bu süreçte rakip platformların kullanıcı sayıları da bir artış yaşamaya devam ediyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap