1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Dünya’da İlk! Xiaomi, 5G Destekli Televizyonunu Duyurdu!

Dünya’da İlk! Xiaomi, 5G Destekli Televizyonunu Duyurdu!

Xiaomi'nin alt markası Viomi, Dünya'daki 5G bağlantı desteği mevcut ilk televizyonları Viomi 21Face serisini tanıttı.

Dünya'da İlk! Xiaomi, 5G Destekli Televizyonunu Duyurdu!

Yeni kuşak 5G teknolojisi için birçok şirkette çalışmalar devam ediyor. Aynı zamanda pek çok ülkenin de altyapı kurma projelerine başladığı 5G teknolojisi, yüksek hızlı internet ve sıfır gecikme ayrıntısıyla epey ilgi odağında olacak. Çin merkezli telekomünikasyon firması Huawei‘nin, 2020’de Dünya’nın ilk 5G teknolojisi destekli televizyonunu piyasaya süreceği iddia edilmişti. Ancak Xiaomi, daha önce davrandı. Xiaomi’nin alt markası Viomi, Dünya’da bir ilk olan 5G destekli televizyonları olan ’21Face’ serisini tanıttı.

 

21 FACE SERİSİ NELER BARINDIRIYOR

Yeni 5G destekli televizyonlar; 45, 55, 65 ve 75 inç ekran modülleriyle beraber çıkıyor ve 120 Hz ekran yenileme hızına sahip televizyonların 75 inçlik modeli, 8K ekran çözünürlüğü sunuyor. 4 çekirdekli bir işlemci ve 2 çekirdekli bir grafik kartına sahip TV’ler, 8.5 GB RAM ve 128 GB da depolama yerini kullanıcılara sunuyor.

Yeni nesil 5G akıllı telefonlara güç katan Qualcomm  Xiaomi’nin televizyonlarında bulunan 5G bağlantısını mevcut modemlerinden sağlıyor.

Televizyonlar, yapay zeka desteği sayesinde el hareketleriyle de kontrol edilebiliyor. 18 Haziran itibarıyla Çin’deki mağazalarda satışa çıkacak 5G’li televizyonların ücreti hakkında ise herhangi bir açıklamada bulunulmadı.

Yorum Yap

Yorum Yap