1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Dijital Çizim Uygulaması Krita, Ücretsiz Play Store’a Eklendi!

Dijital Çizim Uygulaması Krita, Ücretsiz Play Store’a Eklendi!

Dijital Çizim Uygulaması Krita, Ücretsiz Play Store'a Eklendi!

Resim ve Fotoğraf sanatlarının dijitalleşmesiyle, Dijital alanda yapılan çizimler ve tasarımlarda oldukça yaygınlaşıyor. Bu sebeple tasarımcılar ve illüstratörler bu çizim ve tasarımları yapmak için birçok ücretli ve ücretsiz program kullanabiliyor. Bu programlardan biri olan Krita ise bu alandaki ihtiyacınız giderebilecek başarılı bir grafik tasarım ve çizim programıdır.

Uzun süredir kullanıcıları tarafından kullanılan Krita uygulamasına artık Google Play Store üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz. Fakat uygulamada dikkat çeken bir detay göze çarpıyor. Uygulamayı akıllı telefonlar için uyumlu bir arayüze sahip olmaması nedeniyle sadece masaüstü versiyonu üzerinden indirebilirsiniz. Uygulamayı aynı zamanda büyük tabletler üzerinden de uyumlu bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Krita’nın beta versiyonunu denemek istiyorsanız Play Store sayfasına buradan ulaşıp rahatlıkla indirebilirsiniz. Fakat cihazının uygulama ile uyumluysa ve masaüstü versiyonu yada geniş ekranlı bir cihaz üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap