1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Bilgisayarınız İçin Güvenilir En İyi Antivirüs Programları!

Bilgisayarınız İçin Güvenilir En İyi Antivirüs Programları!

Cihazlarınızda kullanabileceğiniz en güvenli antivirüs uygulamaları

scan-3924343_1280

Öncelikle değinmek istediğim konu Android cihazların Apple bünyesinde barınan cihazlara göre virüs ve tehditlere daha açık olmasıdır. Yani Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsak mutlaka kaliteli bir Antivirüs programı da kullanmak gerekir. Bu yazımızda ücretli ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir çok Antivirüs uygulamasını sizler için derledim.

Kullanabileceğiniz bu programların isimlerini sizlerle paylaşmadan önce kullanacağımız Antivirüs programları ne gibi özellikler içermelidir bizim için neler gerekmektedir bunlardan bahsedelim

  • İlk maddemiz Antivirüs programlarının olmazsa olmazı güncel virüs taramalarıdır. Bu sayede anlık olarak cihazınızda bulunan virüsleri tespit edebilir ve temizleyebilirsiniz.
  • İkinci olarak ise;  cihazınızın kamerasına ihtiyaç duymayan bir uygulamanın, sizden kameraya erişim izini istemesi gibi gereksiz erişim isteklerine karşı sizi önceden uyaran Antivirüs uygulamaları mobil cihaz kullanan bir çok kullanıcı tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Güvenlik lisansı olmayan sitelerden dosya indirmememiz gerekir tabi ki ama bazen gerçekten ihtiyaç duyduğumuz bazı uygulamalar sadece bu sitelerden indirebilir haldedir. Antivirüs uygulamaları;bu tarz , içinde istemeden de olsa virüs de indirebileceğimiz indirme dosyalarını sizler için önceden tarayan ve sonrasında uygunsa indirme işlemini başlatan bir Antivirüs uygulaması büyük bir anlamda işinize yarayacaktır.

Cihaz hızlandırma ve cihaz soğutma özellikleri de önemlidir aslında ama zaten piyasadaki çoğu uygulama bu özellikleri içinde barındırır.

Şimdi ise cihazlarınızda kullanabileceğiniz en iyi 5 Antivirüs programından bahsedelim.

 

1) McAfee

İlk olarak McAfee Antivirüs programından bahsetmek istedim çünkü artık bir çok lap-top da hazır kurulu olarak gelen ve belirli bir süre için ücretsiz sunulan bir uygulamadır. Bilgisayar markaları tarafından tercih edilme sebeplerinin en başında gelen iki madde ise uzun ömürlü bir uygulama olması ve hem korsan hem de zararlı yazılımlara karşı geniş bir veritabanının bulunmasıdır.

Özellikle tarayıcı üzerinden internette gezinirken bilgisayarınıza zarar verebilecek ya da özel bilgilerinize erişebileceğini düşündüğü siteleri algılayıp bunlara erişim için sizi uyarmaktadır.

Bu kadar kaliteli ve fazla özelliğe erişim elbette ücretsiz değildir. Genel olarak bakmak gerekirse ortalama fiyatı yıllık 100 ₺ ile 200 ₺ arsında değişmektedir. Uygulamanın tüm özelliklerine son derece ulaşmak istersek yüksek fiyatları gözden çıkarmak da gerekebilir.

 

2) Norton

İkinci olarak ise Norton uygulamasından bahsetmek istedim çünkü son zamanlardan yükselişe geçen bu uygulama diğer uygulamalara göre daha fazla kötü amaçlı yazılım tespiti yapabilmesidir. Özellikle G-mail uygulamasında karşı taraftan gelen medya içerikli e-postaları sizin için önceden tarayıp açılıma ya da indirilmeye uygun olup olmadığını size bildirmektedir.

Ayrıca Norton uygulaması kendine çok güvenmektedir ve geliştiricileri tarafından “virüs temizleme güvencesi” vermektedir.

Tabi ki böylesine bir uygulamayı da ücretsiz kullanamıyoruz. Yıllık ortalama paket fiyatı 150₺ ile 400₺ arsında değişmektedir.

Her uygulama da olduğu gibi Norton’da da temel paket adıyla adlandırılan basit içerikler sağlayan paketi de bulunmaktadır. Ama bu paketi tercih ettiğinizde büyük anlamda istediğiniz performansı alamayacak ve yükseltmek zorunda kalacaksınızdır.

Ayrıca kullanıcılar tarafından en çok şikayet edilen konu Norton’ un yeni özellik ve güncelleme yayınladığında kullanıcıyı sürekli rahatsız edecek şekilde bildirim göndermesidir.

 

3) BullGuard

Bu uygulamanın ise kullanıcılarını daha çok ebeveynlerin oluşturduğunu söyleyebiliriz. Özellikle çocuklarının sohbetlerini görüntüleyebilme ve kontrol edebilme özelliği çoğu ebeveynin gözünü bu uygulamaya çevirmesini sağlamıştır.

Bu uygulamanın kendisine en güvendiği özelliği ise ağ güvenliğidir. BullGuard size, ağınıza herhangi bir yabancı cihaz bağlandığında haber verir ve bu cihazın bağlantısını kontrol edebilme özelliği sunar.

Sadece ebeveyn denetimi olarak sohbet görüntüleme değil seçeceğiniz ücretli pakete göre bir çok farklı özellik sunmaktadır.

Yıllık olarak ücretlendirilen paketler ortalama 180₺ ile 280₺ arasında değişmektedir.

 

4) Webroot

Adını pek duymasak da bahsetmek istediğim en önemli konusu para iade garantisi vermesidir. Ayrıca kolay kullanılabilir arayüze ve kolay ödeme seçeneklerine sahip olması bilgisayar bilginiz hiç olmasa da bu uygulamayı kullanabilmenize olanak sağlar.

Şirket olarak Antivirüs uygulamalarının arka (back-end) kısımının nasıl çalıştığından bahsetmeyi pek sevmediklerinden teknik detayları bulmakta zorlanabilirsiniz.

Peki para iade garantisi ne kadar geçerli ?

Webroot uygulaması, Antivirüs yazılımlarını beğenmemeniz ya da size yetersiz gelme ihtimaline karşı tam 70 günlük koşulsuz para iadesi imkanı sunmaktadır.

Fiyat olarak da bahsetmek gerekirse 200₺ ile 450₺ arası değişen paketlerden size uygun olanı seçip kullanabilirsiniz.

 

5) AVG

AVG Antivirüs uygulamasının bu listede olmasının en büyük sebebi, kullananlar tarafından da çok sevilen tarama özelliğini diğer uygulamalara göre daha hızlı ve daha detaylı olarak kullanıcılarına sunmasıdır. Aslında McAfee uygulaması ile benzer özelliklere de sahiptir.

Ortak özellikleri olarak indirme aşamasında olan bir uygulamayı ya da sosyal platformlar için tam zamanlı tarama özellikleri sunmasıdır.

Fiyatlandırma olarak, yıllık 350₺ ile 580₺ arasında değişen paketleri mevcuttur.

Yorum Yap

Yorum Yap