1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Apple’ın açığını bulan Türk gence verilen ödül şaşırttı!

Apple’ın açığını bulan Türk gence verilen ödül şaşırttı!

teknorun_1.5tl

Mersin’de yaşayan 21 yaşındaki Çayan Temel daha önce defalarca Apple’ın açığını bulup ödül kazanmıştı ama bu kez verilen ödül herkesi şaşırttı. Apple, Çayan Temel’i bulduğu açık karşısında 1.5 TL ödül ile ödüllendirdi.

Çayan Temel, 2015 yaşından itibaren oyun oynamayı seven ve birçok üreticilerin yazılımsal açıklarını bulması ile gündeme gelmişti. Açığı bulunan üreticiler ise bunun karşılığına onu ödüllendiriliyordu. Son olarak ise Çayan Temel Apple’ın ücretli olan müzik ve film kliplerini ücretsiz olarak indirme, dinleme ve izleme yöntemini keşfederek yeni bir açığı bularak yetkililere bildirdi. Apple ise bu açık karşılığında Çayan Temel’i 1.5 TL ile ödüllendirdi.

Çayan Temel aldığı bu ödülün komik olduğunu söylerek; “Açık bulma olayı bende tutkuya dönüştü geçen süre zarfında Apple’nın birçok açığını buldum. Şu anda son olarak bulduğum açık ile de tamamıyla ücretli olan ve dışarıdan müdahale edilemeyen Apple müzik ve film kliplerini ücretsiz olarak indirebilmeyi, dinleme ve izleme olanağını buldum. Ben bunu daha sonra Apple’a bildirdim ve bana teşekkür maili gönderdiler. Mail’de daha sonraki görüşmelerimiz sonunda açığı kapattılar ve bana 1,5 lira değerindeki müzik klibi hediye ettiler. Bu komik bir durum ama gerçek” dedi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap