1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Apple Watch Series 6 akıl sağlığı anormalliklerini tespit edecek

Apple Watch Series 6 akıl sağlığı anormalliklerini tespit edecek

Apple Watch Series 6 hakkındaki iddialar.

teknorun_apple

Teknoloji sefirlerinden olan Apple şirketinin 2020 Eylül ayında İphone’nun 12.serisi ile beraber tanıtmayı planladığı Apple Watch Series 6 hakkında sosyal medyada yeni iddialar ortaya çıktı.

Teknoloji odaklı bilgiler paylaşan ve uygulama geliştiricisi olan Nikias Molina’nın Twitter hesabından paylaştığı bilgilere göre Apple Watch Series 6, geçmişte mevcut olan beden sağlığınızı takip özelliğiyle birlikte mental sağlığınızı da takip edebilecek. Bu serinin “akıl sağlığındaki anormallikleri tespit” özelliği sayesinde cihaz, kullanıcıların fiziksel sağlıklarının takibinin yanı sıra, zihinsel sağlıklarının da yakın takipçisi olacak.Bunlara ek olarak bu cihazın,panik atakları ve stresi de tespit edebileceği fikirleri sosyal medyada dolaşıyor.

Diğer yandan uzun süredir beklenen uyku takibi özelliğine de kavuşacak olan Apple Watch Series 6, eski serilerine göre daha uzun bir pil ömrüyle de kullanıcıların karşısına çıkmış olacak.Sağlık hususunda neredeyse tüm verileri takip etmeyi sağlayan cihazın, dahili bir uyku takip özelliğine sahip olmaması epey eleştiri almıştı. Bu durum için çeşitli seçenekler mevcut olmuşsa da, Apple’ın kendi çözümünü kullanıcılara sunacak olması Apple severler için sevindirici bir durum oldu.

Özellikle Covid-19 pandemisi ile ulusal mücadele ettiğimiz bu haftalarda cihazın sahip olacağı oksimetre niteliği de kullanıcının ciğerleri hakkında kullanıcıyı gerekli durumlarda uyararak hayatsal önem taşıyan etkileyici bir özellik olacak.

Son olarak bu cihaz watchOS 7 güncellemesiyle birlikte ;

• Kandaki oksijen doygunluğu (SpO2) ölçümü

• Saat teması paylaşma

• Kullanıcının çocukları için belirli saatlerde hangi uygulamaları kullanabileceğini belirlemeyi sağlayan okul zamanı niteliği

• Suya karşı artırılmış dayanıklılık

• Yeni S6 işletim sistemi

gibi özelliklerle piyasaya çıkacağı söyleniliyordu.

Biz de Teknorun ailesi olarak Apple Watch Series 6 ve beklenen diğer Apple cihazları ile ilgili tüm gelişmeleri takip ediyor ve resmi tanıtımın düzenlenmesinin ardından size aktarıyor olacağız.

Yorum Yap

Yorum Yap