1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Apple, Salgın Süreci Kapsamında Uygulayacağı Kuralları Açıkladı!

Apple, Salgın Süreci Kapsamında Uygulayacağı Kuralları Açıkladı!

Apple, yoğun koronavirüs tedbirleriyle beraber mağazalarını tekrar açmayı hedefliyor.

APPPLE

Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgını hasebiyle pek çok teknoloji firması çeşitli önlemler almak durumunda kalmıştı. Bu şirketler arasından Apple, Çin genelindeki bütün mağazalarında kepenk indirmiş ve bir süre sonra yeniden açmıştı. Koronavirüs salgını Çin’de yavaş yavaş bitmeye başlarken diğer yanda Avrupa ülkelerinin tehdit altında kalması ve ölüm sayılarının artması Apple’ın Dünya genelindeki tüm mağazalarını kapatmasına sebep olmuştu.

Nisan ayının bitmesiyle yeniden hareketlenen Apple,birer birer mağazalarını açmaya başlayacak. İlk etapta 5 Mayıs’ta Avusturya’nın başkenti Viyana’daki Apple Store’u açan şirket diğer mağazalarını da aşamalı olarak açmaya başladı.

MÜŞTERİLERİ YOĞUN TEDBİRLER BEKLİYOR

Apple’ın perakende müdürü Deirdre O’Brien, mağazaların yeniden açılmasına yönelik aldıkları tedbirleri paylaştı. İlk olarak Apple mağazasında bulunan herkes, (çalışanlar dahil) maske takmak zorunda olacak. Maskesiz mağazaya gelen müşteriler, mağazanın önünde yetkili kişiden maske talep edebilecek. Gelen müşterilerin ateşi mağaza dışında ölçülecek ve her müşteriye herhangi semptom gösterip göstermediği veya virüslü biriyle daha önce temas edip etmediği soruları yöneltilecek. Mağazalarda ayrıca her gün sabahtan akşama kadar yoğun temizlik önlemleri alınacak. Özellikle ürünler ve müşterilerin yoğun olduğu alanlar sık sık dezenfekte edilecek. Tüm mağazalarda sosyal mesafe kuralları kapsamında kısıtlı sayıda müşteri kabul edilecek. Diğer müşterilerse mağazanın dışında beklemede kalacak.

Apple; Idaho, Güney Carolina, Alabama ve Alaska’daki ABD mağazaları da içinde olmak üzere Dünya genelinde perakende mağazalarının yaklaşık 100’ünü tekrar açtı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap