1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Apple, Aldığı Tedbirlere Dayanarak Mağazalarını Yeniden Açıyor

Apple, Aldığı Tedbirlere Dayanarak Mağazalarını Yeniden Açıyor

Apple Önlemlerin Sonucu Olarak Müşterileriyle Tekrar Buluşuyor

teknorun_apple

Apple şirketi aldığı güvenlik önlemlerine dayanarak Avrupa’daki ilk mağazasını yeniden açmaya karar verdi.

Çin’den başlayarak tüm Dünya’ya yayılan coronavirüs nedeniyle, birçok teknoloji şirketi çeşitli tedbirler almak durumunda kaldı. Bu şirketlerden birisi olan Apple, başta Çin’deki tüm mağazalarını kapatıp ardından ülkedeki normalleşme sonrası ise yeniden açmıştı.Sonrasında diğer Avrupa ülkelerinin tehdit altında olması ve ölüm oranlarının artması, Apple’ı tekrar harekete geçirmişti. Şirket, 15 Mart’tan itibaren dünya genelindeki bütün mağazalarının Nisan sonuna kadar kapalı kalacağını açıklamıştı.

MAĞAZALAR YAVAŞ YAVAŞ HİZMETE BAŞLAYACAK

Nisan ayının bitmesiyle harekete geçen Apple, birer birer mağazalarını açmaya başlayacak. Apple Ceo’su Tim Cook‘un önceki hafta verdiği bir röportajda, Avusturya ve Avustralya’da ki mağazaların birkaç hafta içinde açılacağını belirtmişti. Avusturya’nın başkenti Viyana’da ki Apple Store, 5 Mayıs itibariyle yeniden açıldı. Daha önce Güney Kore’deki bir mağazasını açan Apple, böylece Çin’in dışından ikinci mağazasını açmış oldu. Avusturya’da yeniden açılan Apple Store, aynı zamanda Avrupa’da yeniden açılan ilk Apple mağazası oldu.

MAĞAZADA GÜVENLİK TEDBİRLERİ ALINDI

Mart ayı boyunca Avusturya‘da coronavirüs vakalarının düşüşe geçmesi, Apple’ın böyle bir karar alabilmesinde rol aldı. Ancak şirket, yine de mağazayı açtıktan sonra çeşitli önlemler aldı. Dezenfeksiyon prosedürlerini hızlandıran Apple, mağazalara girmek isteyen müşterilerin ateşini ölçecek. İçeri girebilecek müşteri sayısını da sınırlandıran şirket, sosyal mesafeye kurallarına da dikkat edecek.

Apple Satış Mağazası

Yorum Yap

Yorum Yap