1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Apple, Akıllı Gözlük Teknolojisini Ne Zaman Satışa Çıkaracak?

Apple, Akıllı Gözlük Teknolojisini Ne Zaman Satışa Çıkaracak?

Apple'ın üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü artırılmış gerçeklik gözlüklerinin, 2022'de piyasaya sürüleceği iddiası ortaya atıldı.

Apple, Akıllı Gözlük Teknolojisini Ne Zaman Satışa Çıkaracak?

Geçen sene paylaşılan bir raporda Apple‘da artırılmış gerçeklik gözlüklerinin geliştirilmesiyle ilgili bazı sıkıntılarla karşılaşıldığı ve şirketin artırılmış gerçeklik mevcut olan gözlük teknolojisini belli bir süre için askıya alma kararı aldığı yer alıyordu. Fakat muteber Apple analisti Ming-Chi Kuo,  Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlükleriyle ilgili olarak, üründe sona yaklaşıldığını ve seri üretim kademesine gelindiğini bildirdi.

2022’de Kullanıcı Karşısına Çıkacak

Apple tahminleri söz konusu olduğunda oldukça başarılı işlere imza atan analist Ming-Chi Kuo, artırılmış gerçekliğe sahip Apple gözlüklerinin 2022’de satışa çıkacağını söylüyor. Kuo ayrıca, Apple’ın gözlükler için çalıştığı bir şirketin tedarik zinciri bilgileri aracılığıyla bu bilgiyi doğruladığını belirtiyor.

Söylentilere göre Apple’ın yeni akıllı gözlüğünün üzerinde herhangi bir işlemci veya grafik ünitesi bulunmayacak. Gözlükler, büsbütün olarak iPhone veya iPad‘lere bağlı bir şekilde çalışacak. Gözlüklerin üzerinde ise hangi yöne baktığınızı tespit edebilen bir kamera bulunacak. Ayrıca Apple söz konusu gözlükleri ayrı bir cihaz olarak değil, iPhone aksesuarı olarak satacak.

Gözlük UWB İrtibat Teknolojisinden Yararlanacak

Apple, yeni artırılmış gerçeklik gözlüklerinin iPhone’lara kablosuz erişim gerçekleştirmesi için iPhone 11 cihazlarında gördüğümüz UWB bağlantı teknolojisinden yararlanacak.

 

Yorum Yap

Yorum Yap