1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Android de İki Seçenek: Google Meet ve Google Duo

Android de İki Seçenek: Google Meet ve Google Duo

Google geçmişten günümüze sunmuş olduğu bir çok yeniliğe birini daha eklemiş bizlere Google Meet ile buluşturmuştu. Peki Meet ve Duo arasında ki fark nedir. Bizim için hangisi iyi. Kullanım ücreti ne kadardır.

meet

Korana virüs günlerinde internet kullanıcı sayısı 25 kat civarı bir artış göstererek 2 milyondan fazla kişiyi bulmuştu. Kişilerin eve çekilmeleri ile birlikte bir de evde çalışma artınca Google Hangouts isim değişikliğine gitmiş ve Google Meet’i hizmete sunduğunu açıklamıştı. İsim değiştirmek ile kalmamış gmail, drive, dokümanlar vs. de Meet uygulamasının bir parçası sayılacağını açıklamıştı.

Google hizmete sunduğu Meet ile birlikte artık iki tane görüntülü konuşma hizmeti sunuyor. Duo ise android telefonlar için görüntülü konuşma adına göze çarpan bir seçenek olmaya devam ediyor.

Google Meet ise büyük ölçekli toplantılar düşünülerek tasarlandı. Meet üç aylığına ücretsiz olmakla birlikte Duo ile arasında k farklar nedir ve hangisi bizim için en iyi ihtiyacı karşılamaktadır.

  GOOGLE MEET GOOGLE DUO
Maksimum Katılımcı 250 12
Ekran Paylaşımı
Toplantıları Kaydet
E-Posta Entegrasyonu Gmail, Outlook
Çağrı Ücreti Ücretsiz
Abonelik Maliyeti

 

Üç ay ücretsiz

Sonra aylık 6$

Ücretsiz
Ücretsiz Sürüm

İş Toplantıları için Meet

Büyük toplantılar için tasarlanmıştır ve 250 kişiyi toplantıya çağırabilirsiniz. İş odaklı video konferans için tüm özelliklere sahiptir. Meet herkesin kullanımına açılması ile birlikte e posta entegrasyonu ile birlikte iş arkadaşlarınızı toplantıya çağırmak kişi listesini gözden geçirmek kadar kolay olacaktır.

Izgara düzeninde olması ise bütün iş arkadaşlarınızı tek tek bir düzende görmeyi ve etkileşimde bulunmayı kolaylaştırıyor. Toplantılarınızı kaydedebiliyorsunuz. İzniniz olmadan kimse kayıtlarınıza erişememektedir. Google takvim entegrasyonu ile planlamalarınızı kaçırmamış ve takvim üzerine almış olduğunuz notları toplantı esnasında karşınıza çıkarır.

Bire Bir İletişim İçin Duo

WebRTC standardı kullanarak kaliteli görüntülü arama sağlamaktadır. 2G hızında dahi servis harika çalışmaktadır. 12 katılımcı ile görüntülü konuşma sağlayabilirsiniz. Eğer wifi hızınızın düşüklüğünü tespit ederse otomatik olarak hücresel veriye bağlanır.

Yorum Yap

Yorum Yap